Tag Archives

2 Articles
Zyrtare: Lansohet Motorola Moto X

Zyrtare: Lansohet Motorola Moto X

Në ngjarjen IFA 2014, Motorola ka zyrtarizuar modelin e ri të smartphone-it, Motorola Moto X.

Motorola Moto X vjen me një ekran të plotë OLED 5.2 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, i përkrahur nga procesori 4-bërthamor me shpejtësi 2.5GHz nga Qualcomm Snapdragon 801, 2GB RAM memorie dhe 16GB /32GB hapësirë të brendshme.

Motorola Moto X ka të integruar dy kamera, frontalen 2 megapikselë që mund të incizon video me rezolucion të plotë 1080p, atë kryesoren 13 megapikselë, një bateri të fuqisë prej 2,300 mAh dhe vjen me sistemin operativ Android 4.4 Kitkat.

Moto X do të lansohet në SHBA, Evropë, Azi dhe Amerikën Latine me çmim prej 499$. /ameble

Shfaqet edhe video reklama për Motorola Moto X

Shfaqet edhe video reklama për Motorola Moto X

Në fundjavën që shkoj pamë disa imazhe nga Eric Schmidt për Motorola Moto X, kurse tani kemi edhe videon që është shfaqur si reklamë e këtij smartphone-i prej mediumit Rogers nga Kanada, të cilët na japin një vështrim më të mirë për ketë pajisje të re.

Video tregon disa nga karakteristikat e reja që do të jenë të dispozicion në Moto X, që përfshijnë mikrofonin e hapur që shpjegohet se do të jetë gjithmonë gati për komanda zanore.

Softueri fotografik në Moto X gjithashtu posedon një opsion të ri i cili nuk ka buton për të marrë foto mirëpo vetëm mund të shtypet dy herë kudo në ekran dhe regjistrohet fotoja. Një tipar tjetër me kamerën është fotografimi i shpejt, në qoftë se mbani gishtin në pjesën e ekranit të shtypur më gjatë atëherë do të kapen një numër i fotografive njëra pas tjetrës (shih videon më poshtë).

Në anën tjetër ne ende asgjë nuk dimë për harduerin e këtij modeli, ajo që dimë momentalisht është se smartphone-i do të shfaqet me ekran mes 4.3 dhe 4.5 inç dhe se do të vijë me Android Jelly Bean.

Moto X pritet të jetë shumë i përshtatshëm dhe do të vijë në disa ngjyra. |ameble|

[youtube id=”B8Aydvu3MFY” width=”600″ height=”350″]