Tag Archives

6 Articles
Moto X, reklamohet para lansimit

Moto X, reklamohet para lansimit

Motorola Mobility të martën ka publikuar një reklamë të re për smartphone-in e tyre të ardhshëm që pritet të lansoj Moto X, një pajisje që ata thonë se është montuar në SHBA.

Kemi dëgjuar shumë thashetheme në lidhje me ketë smartphone, gjithashtu janë shfaqur edhe disa fotografi për të. Pajisja thuhet se është ndërtuar në një bashkëpunim të përbashkët në mes të dy kompanive Google dhe Motorola, edhe pse sipas ngjarjeve Google e ka humbur interesin.

Reklama thërret në imazhet amerikane, duke përfshirë barbecues dhe fishekzjarre, që shkojnë për fundjavën e ardhshme me datë 4 Korrik.

Reklama përfundon duke deklaruar se Moto X vjen së shpejti (“Coming soon”), dhe se ajo është Projektuar nga ju. Montuar në SHBA (“Designed by you. Assembled in the USA”).

Më poshtë e keni reklamën e plotë.|ameble|

Moto X Reklama

Motorola X Phone i përfolur do të lansohet këtë verë si Moto X

Motorola X Phone i përfolur do të lansohet këtë verë si Moto X

Moto XKa një kohë të gjatë që janë dëgjuar thashetheme në lidhje me smartphone-in Motorola X, e që tani është konfirmuar nga udhëheqësi i Motorola-s, Dennis Woodside, se ky model do të lansohet gjatë kësaj verë dhe do të quhet Moto X.

Për karakteristikat e kësaj pajisje kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme, të cilat përfshijnë ekranin e plotë me definicion të larë 4.7 inç me rezolucion 1920 X 1080 pikselë dhe ndoshta mund të paraqitet me platformën e ardhshme Android 5.0 Key Lime Pie. Pajisja pritet të shitet në mbarë botën.

Kompania Motorola gjithashtu ka edhe disa pajisje tjera të reja për ti lansuar menjëherë pas modelit Moto X, këto pajisje pritet ti lansoj nga tani deri në Tetor, mirëpo nuk ka informacione tjera se çfarë mund të jenë ato, përveç Moto X që është konfirmuar. |ameble|

Motorola X Phone i përfolur mund të quhet Google X?

Motorola X Phone i përfolur mund të quhet Google X?

Spekultimet e më hershme ka qenë se Google është duke punuar në një smartphone të ri Motorola X, smartphone-i është thënë të vijë bashkë me versionin e ri të platformës Android, Android 5.0 Key Lime Pie. Spekulimet tjera ishin se ky model do të prezantohet muajin e ardhshëm në konferencën për zhvillues Google I/O, por me vonë u raportua se kjo nuk do të ndodh dhe mund të vonohet.

Mirëpo sot disa detaje për një smartphone i tillë janë shfaqur në AnTuTu benchmarks, smartphone-i është i emëruar Google X dhe duket të jetë me Android 5.0 Key Lime Pie, fotografia më poshtë është shfaqur në rbmen.

Google X

Për smartphone-in e njëjtë është thënë të paraqitet në 20 ngjyra të ndryshme, dhe me ekran të plotë HD 4.7 inç me rezolucion 1920 X 1080 pikselë.

Sido që të jetë, ditët apo javët e ardhshme mbetet të shihet se cila është e vërteta e këtij modeli të ardhshëm nga Google. |ameble|

Motorola X Phone, vonohet deri në Gusht

Motorola X Phone, vonohet deri në Gusht

Motorola x PhoneJanë dëgjuar thashetheme edhe me herët që kompania Google do të lansoj smartphone-in e ri të quajtur Motorola X Phone në konferencën e tyre për zhvillues Google I/O, e cila do të mbahet muajin e ardhshëm, dhe bashku me lançimin e tij është përfolur edhe për versionin e ardhshëm të Android-it, Android Key Lime Pie.

Tani, sipas një raporti nga PhoneArena, lansimi i Motorola X Phone me sa duket do të vonohet, dhe na duhet të presim deri në muajin Gusht për të parë këtë pajisje të re Android nga Google dhe Motorola.

Për Motorola X-Phone është përfolur të paraqitet me ekran të plotë 4.7 inç me definicion të lartë dhe rezolucion 1920X1080, të ketë sensor Exmor R për kamerë nga Sony. Gjithashtu procesorin 4-berthamorë dhe hapësirën e brendshme për të dhëna deri 128GB. |ameble|

Motorola X-Phone ndoshta në Google I/O në Maj

Motorola X-Phone ndoshta në Google I/O në Maj

Ne nuk kemi harruar për Motorola X-Phone-in e përmendur me herët dhe jemi në pritje se a do të shpallet kjo pajisje në konferencën e zhvilluesve të Google I/O në muajin Maj bashkë me versionin e ri të platformës së Google-it, Android 5.0 Key Lime Pie.

Janë dhënë me herët disa karakteristika për smartphone-in Motorola X-Phone, të cilat përfshijnë ekranin e plotë 4.8 inç me definicion të lartë dhe rezolucion 1920X1080, thuhet se pajisja do të posedoj sensor Exmor R për kamerë nga Sony. Është përfolur të vijë me procesorë quad core dhe memorie të brendshme për të dhëna deri 128GB.

Stafi nga Smarthouse tanimë ka marrë disa informacione në lidhje me pajisjen, nëpërmes Australian Telstra, dhe sipas shefit të kompanisë Bradlow Hugh ajo është përshkruar si një “pajisje që do të ndryshoj gjithçka”.

“Google ka qenë duke punuar në këtë pajisje që një kohë të gjatë. Ajo ka karakteristika të softuerit dhe aftësitë që nuk janë në dispozicion në asnjë smartphone të Samsung Galaxy-së apo në Apple iPhone. Softueri është me të vërtetë i fuqishëm në procesimin i shërbimeve të Google-it si në asnjë tjetër prodhues që ka bërë deri më tani, ka thënë ai”

Ende nuk ka informacione me shumë për ketë super smartphone. |ameble| [divider top=”0″]

Motorola X Phone

Motorola X Phone

Sipas një raporti nga The Wall Street Journal është thënë se Inxhinierët nga  Motorola janë duke punuar në një smartphone të “sofistikuar” që do të sigurojë më shumë konkurrencë iPhone-it.  Google shpreson se smartphone Motorola i njohur si ” X Phone,” do të qëndrojnë larg nga pajisjet ekzistuese me një nivel të lartë hardueri, i cili në aparate të mëparshme kishte munguar. Detajet për specifika të smartphone-it të ri nga Motorola nuk janë të publikuara ende, por thuhet se ky smartphone do të dalë në vitin e ardhshëm, në të cilën poashtu inxhinierët nga Motorola do të fillojnë punën edhe në tableta X. |ameble| [divider top=”0″]