Tag Archives

2 Articles
Nokia prezanton tabletin Nokia N1

Nokia prezanton tabletin Nokia N1

Pas disa muajsh nga shitja e linjës së smartphone-ve te Microsoft, Nokia kthehet me një pajisje tjetër. Kësaj rradhe bëhet fjalë për tabletin Nokia N1 me sistem operativ Android.

Në konferencën Slush 2014 në Finlandë, Nokia sapo prezantoi tabletin N1, i cili ka sistem operativ Android 5.0. Pajisja ka trup alumini, një ekran 7.9 inç, procesor 64-bit Intel Atom Z358, 2 GB RAM, 32 GB memorje të brendshme, kamerë kryesore 8 MP dhe kamerë frontale 5 MP dhe bateri me kapacitet 5300 mAh. Gjithashtu duhen theksuar pwrmasat e tabletit, ku pwrmasa mw impresive wshtw trashwsia prej vetwm 6.9 mm.

Specifikat e plota:

  • Përmasat: 200.7 x 138.6 x 6.9 mm
  • Ekrani 7.9 inç 2048×1536 (4:3) IPS LCD me Gorilla Glass 3
  • Procesori 64-bit 2.3 GHz Intel Atom Z3580
  • Karta grafike PowerVR G6430 me 2 GB RAM
  • Memorje e brendshme 32 GB (nuk zgjerohet me SD kartë)
  • Kamerë kryesore 8 MP, kamerë frontale 5 MP
  • Bluetooth 4.0
  • Micro-USB 2.0 (funksionale nga të dyja anët)
  • Bateri 5300 mAh

https://www.youtube.com/watch?v=IwJmthxJV5Q

Prezantohet smartphone-i Oppo N1 me kamerë rrotulluese në 180 shkallë

Prezantohet smartphone-i Oppo N1 me kamerë rrotulluese në 180 shkallë

Kemi dëgjuar mjaft shumë në lidhje me smartphone e ri Oppo N1 sidomos gjatë javëve të fundit, është thënë se do të lansohet me 1 Shtator, pajisja tani është zyrtare dhe vjen me ekran 5.9 inç të plotë HD dhe rezolucion 1920 X 1080 pikselë.

Oppo N1 vjen me ngjyrat e veta bashkë me pamjen e ballinës në sistem operativ e cila është e bazuar në Android dhe përmban kamerën 13 megapikselë me sensor CMOS dhe aperture f/2.0, plus teknologjinë e vet të procesimit të quajtur Owl.

Ajo që është me interesante në lidhje me kamerën në ketë model është se mund të rrotullohet në 180 shkallë, që do të thotë se mund të përdoret gjithashtu si kamerë frontale ashtu edhe si e pasme, të cilat ofrojnë cilësi të njëjtë të imazheve. Për detaje të plota do të informojmë më kohë. |ameble|