Tag Archives

4 Articles
Nokia Lumia 1020 mund të jetë emri zyrtar për Nokia EOS

Nokia Lumia 1020 mund të jetë emri zyrtar për Nokia EOS

I shumë përfoluri Nokia EOS me kamerë 41 megapikselë është paralajmëruar të lansohet më datë 11 Korrik në një konferencë të organizuar nga Nokia në New York. Për ketë pajisje gjithmonë është përfolur më emrin e koduar Nokia EOS, mirëpo tani lajmi vjen nëpërmes profilit të Twitter-it @evleaks se pajisja e vërtetë do të quhet Nokia Lumia 1020.

EOS = Nokia Lumia 1020 
@evleaks (@evleaks) June 25, 2013

EOS, që tani quhet me sa duket Nokia Lumia 1020, pritet të shfaqet me kamerë 41 megapikselë, më të cilën kompania ka shfaqur një moto të ngjashme në ftesën e tyre për ngjarjen e muajit të ardhshëm, duke deklaruar më fjalët “41 Million Reasons.”

Nokia Lumia 1020

Prodhuesi finlandez i kësaj pajisje pritet ta lansoj nëpërmes rrjetit AT&T, smartphone pritet të shfaqet me Windows Phone 8 dhe ekran 4.5 inç OLED në 1280 X 768 pikselë.

Ameble më 11 Korrik do të ndjek drejtpërdrejt ketë ngjarje duke filluar nga ora 20:00. |ameble|

Nokia thërret për një ngjarje në NY, me datën 11 Korrik

Nokia thërret për një ngjarje në NY, me datën 11 Korrik

Sot Nokia ka dërguar ftesë për media për një ngjarje që pritet të mbahet më 11 Korrik në qytetin e Nju Jorkut. Ftesa në vetvete nuk thotë nëse ata do të prezantojnë nisjen e një smartphone të ri ose një phablet-i, vetëm se kanë shkruar moton “Zoom Reinvented”.

Nokia 11 Korrik ngjarja

Ndoshta kjo është aluzion i një smartphone të ri me një kamera mbresëlënëse? Gjithashtu për diçka të tillë është përfolur se Nokia është duke punuar në një smartphone të ri me kamerë 41 megapikselë, ndoshta prodhuesit finlandez është bërë gati ta shpallë atë pas të gjitha pritjeve?

Aktualisht njihet si smartphone Nokia EOS, kjo pajisje e veçantë është thënë të vijë me kamerë me stabilizim optik të imazhit, blicin ksenon dhe dritën LED. Disa imazhe kanë rrjedhur gjatë javëve të kaluara. Krejt këto janë vetëm spekulime megjithatë, mbetet të njoftohemi zyrtarisht muajin që vjen. |ameble|

Nokia EOS, të lansohet në muajin Korrik

Nokia EOS, të lansohet në muajin Korrik

Nokia 808 kamera PureViewKemi dëgjuar mjaft thashetheme rreth modelit të koduar EOS nga Nokia, smartphone ky i cili është përfolur të jetë i pari model me Windows Phone 8 që do të përdorë kamerën 41 megapikselë, që ishte përfshirë në modelin Nokia PureView 808.

Tani, sipas një raporti të fundit, Nokia ketë model zyrtarisht thuhet se do ta lansoj në muajin Korrik, natyrisht kjo kohë mbetet ende për t’u konfirmuar nga Nokia, të cilët ende nuk e kanë konfirmuar ekzistencën e një modeli të tillë.

Nokia EOS duket se do të ketë aftësi të marrë fotografi në maksimum prej 34 megapikselësh, dhe do të vijë me ndërfaqe (interface) të kamerës që thuhet se do të ketë ndjenjën e një aparati DSLR. Për informata të mëtutjeshme mbetet të shihet ditët e ardhshme. |ameble|

Me 14 Maj, Nokia sjell një smartphone të ri Lumia?

Me 14 Maj, Nokia sjell një smartphone të ri Lumia?

Nokia është duke u përgatitur të njoftoj për një smartphone të ardhshëm Lumia me Windows Phone 8, pasi që kompania ka dërguar ftesa se do të mbaj një konferencë shtypi më datë 14 Maj në Londër.

Kompania nuk ka treguar ndonjë hollësi, se çfarë saktësisht do të prezantojnë gjatë kësaj konferencë, por në ftesë thuhet “The Nokia Lumia story continues”, e cila nënkupton se do të shohim prezantimin e një smartphone të ri Nokia Lumia.

Nokia konferenca

Ndoshta mund të jetë smartphone i përfolur Nokia EOS, i cili është raportuar të jetë smartphone i parë Nokia Lumia që përdor teknologjinë e kamerës PureView me 41 megapixel

Për detaje te plota, mbetet të shihet muajin e ardhshëm, në ditën e prezantimit. |ameble|