Tag Archives

2 Articles
Zyrtare: Nokia lanson smartphone-in Lumia 1020

Zyrtare: Nokia lanson smartphone-in Lumia 1020

Nokia tanimë zyrtarisht lansoj smartphone-in Lumia 1020 të koduar dhe përfolur më parë si Nokia EOS.

Kemi parë tashmë disa nga fotot që janë publikuar online plus videot nga platforma mobile AT&T. Videot koleksion janë shfaqur gjithashtu online, të cilat më gjasë janë incizuar me Nokia-n e re Lumia 1020 dhe kamerën e saj 41 megapikselë.

[youtube id=”5nRj9pv0y9M” width=”600″ height=”350″]

Kamera 41 megapikselë me sensor Pure View mund të incizoj video me 1080p dhe kombinoj blicin xenon me dritën LED për të përmirësuar performancën e dritës së ulët.

Karakteristikat tjera të këtij modeli janë ekrani 4.5 inç Amoled HD+ me rezolucion 1280 X 768 dhe procesori 2-bërthamor 1.5 Ghz. Smartphone-i posedon 2 GB RAM dhe 32 GB hapësirë e brendshme për ruajtjen e të dhënave, ekstra 7 GB hapësirë është e mundësuar nga SkyDrive sepse mos t’harrojmë ky është një Windows Phone. Lidhjet që posedon janë LTE, HSPA+, Bluetooth dhe NFC.

Picture 2900

Nokia Lumia 1020  x

Lumia 1020 do të fillojë shitjen më kontratë në SHBA ekskluzivisht nëpërmes AT&T nga data 26 Korrik me një çmim prej 300 $ sipas kërkesës. |ameble|

 

Nokia Lumia 1020 mund të jetë emri zyrtar për Nokia EOS

Nokia Lumia 1020 mund të jetë emri zyrtar për Nokia EOS

I shumë përfoluri Nokia EOS me kamerë 41 megapikselë është paralajmëruar të lansohet më datë 11 Korrik në një konferencë të organizuar nga Nokia në New York. Për ketë pajisje gjithmonë është përfolur më emrin e koduar Nokia EOS, mirëpo tani lajmi vjen nëpërmes profilit të Twitter-it @evleaks se pajisja e vërtetë do të quhet Nokia Lumia 1020.

EOS = Nokia Lumia 1020 
@evleaks (@evleaks) June 25, 2013

EOS, që tani quhet me sa duket Nokia Lumia 1020, pritet të shfaqet me kamerë 41 megapikselë, më të cilën kompania ka shfaqur një moto të ngjashme në ftesën e tyre për ngjarjen e muajit të ardhshëm, duke deklaruar më fjalët “41 Million Reasons.”

Nokia Lumia 1020

Prodhuesi finlandez i kësaj pajisje pritet ta lansoj nëpërmes rrjetit AT&T, smartphone pritet të shfaqet me Windows Phone 8 dhe ekran 4.5 inç OLED në 1280 X 768 pikselë.

Ameble më 11 Korrik do të ndjek drejtpërdrejt ketë ngjarje duke filluar nga ora 20:00. |ameble|