Tag Archives

5 Articles
Nokia përgatit Lumia 1520 Mini, shfaqet me ekran 4.3 inç

Nokia përgatit Lumia 1520 Mini, shfaqet me ekran 4.3 inç

Nokia Lumia 1520 është pa dyshim smartphone-i më i miri në treg me Windows Phone, por nuk mund të jetë modeli më i përshtatshëm për njerëzit, për shkak të madhësisë së tij që ka.

Shumice e smartphone-ve në ditët e sotme kanë një version të tyre “Mini”, edhe Nokia Lumia 1520 si duket do të ketë një version të tillë. Sipas një raporti të ri nga Kina, version Mini i Nokia Lumia 1520 është në rrugën e prodhimit, dhe thuhet se është Nokia Lumia 1520 V. Ky version përmban shumicën e tipareve të Nokia Lumia 1520, me disa ndryshime: me ekran të vogël dhe kamerë 14 megapikselë krahasuar me 20 megapikselë që posedon Nokia Lumia 1520 standard. Sipas thashethemeve, Nokia Lumia 1520V pritet të shfaqet me ekran 4.3 inç dhe çuditërisht, thuhet së do të jetë me rezolucion të ngjashëm 1080p .

Nokia Lumia 1520V

Karakteristikat e tjera përfshijnë 2GB RAM, 32GB memorie e brendshme (nuk do të ketë mundësi për zgjerim të memories), baterinë 3000 mAh me mundësi mbushje pa tela dhe nuk ka informata në lidhje me versionin e sistemit operativ, por në ketë raport përmendet se mund të nisë me versionin e ri Windows Phone 8.1.

Ky smartphone thuhet se do të prezantohet në Prill të këtij viti, siç kemi informuar edhe Konferenca BUILD është planifikuar për ketë muaj. Sido coft nga ana e Nokia-s ende nuk ka ndonjë lajm zyrtar në lidhje me ketë. /ameble

Zyrtarizohet phablet-i Nokia 1520, posedon ekranin 6 inç, 1080p

Zyrtarizohet phablet-i Nokia 1520, posedon ekranin 6 inç, 1080p

Kompania Nokia ka prezantuar pajisjen e saj të parë phablet Lumia 1520, në ngjarjen që është mbajtur në Abu Dhabi. Lumia 1520 posedon procesorë 4-bërthamor Snapdragon 800, ekranin 6 inç 1080p, kamerën PureView 20 megapikselë dhe përfshinë 4 mikrofona.

Nokia Lumia 1520

Lumia 1520 pritet të shfaqet me aplikacione të reja nën emrin “Nokia Black”, që përfshinë aparatin fotografik të përditësuar, harta dhe aplikacionin që tregon për ndodhitë.

Ky model do të jetë në dispozicion me ngjyrë të kuqe, të verdhë, të bardhë dhe të zezë dhe çmimi i tij do të jetë 749 $ pa taksa. Lumia 1520 fillimisht do të jetë në dispozicion për shitje në Hong Kong, Singapor dhe SHBA pastaj në Evropë dhe në Kinë.|ameble|

Nokia shfaq edhe një imazh për ngjarjen 22 Tetor

Nokia shfaq edhe një imazh për ngjarjen 22 Tetor

Javën e kaluar, personeli i Nokia-s ka postuar një cicërim në Twitter për një ngjarje që është caktuar të mbahet më 22 Tetor, ku aty është përfolur të prezantohet phablet-i i tyre i parë me Windows Phone 8, Nokia Lumia 1520.

Tani, kompania finlandeze ka postuar një tjetër cicërim që japë informata se ngjarja do të zhvillohet në Abu Dabi, Emiratet e Bashkuara Arabe në po të njëjtën datë 22 Tetor.

Nokia 22 tetor

Nokia Lumia 1520 pritet të shfaqet me procesorë 4-bërthamor Snapdragon 800 SoC, ekranin 6 inç të plotë HD me 1080p, 2GB RAM, hapësira e brendshme 32GB plus opsionin për microSD dhe do të shfaqet me sistemin operativ Windows Phone 8 GDR3. |ameble|

Nokia lëshon ftesë për datën 22 Tetor

Nokia lëshon ftesë për datën 22 Tetor

Kompania Nokia ka postuar një cicërimë në llogarinë e tyre zyrtare në Twitter duke ju thënë përcjellësve në Twitter të shënojnë në oraret e tyre datën 22 Tetor. Ata nuk kanë dhënë informata se ku do të mbajnë ngjarjen, vetëm se kanë konfirmuar se nuk do të jetë në SHBA sepse pajisjen e fundit Lumia 1020 e ka prezantuar në Nju Jork.

Në imazhin të cilin e ka shfaqur në Twitter përmban skiatorë mbi rërë. Kjo i ka bërë të gjithë të mendojnë se Nokia mund të prezantoj phablet-in e tyre të përfolur, Lumia 1520, ndoshta diku në Lindjen e Mesme.

Ftesa gjithashtu përmban fjalët në anglisht #blazing #stories dhe #innovationinvented.

Nokia Ftesë

Lumia 1520 është përfolur të vijë me ekran 6 inç i mundësuar nga procesori Snapdragon Qualcomm 800, 2GB RAM, 32GB hapësira e brendshme si dhe një slot SD. Raportet kanë spekuluar se ky model mund të përmbajë të njëjtën kamerë siç e posedon Lumia 925. |ameble|

Shfaqen imazhe për phablet-in Nokia Lumia 1520

Shfaqen imazhe për phablet-in Nokia Lumia 1520

Në imazhin e më poshtëm supozohet të jetë modeli i ardhshëm i Nokia-s phablet-i 6 inç. Në ketë foto të publikuar nga wpcentral shihet smartphone-i i lansuar se fundmi Nokia Lumia 1020 dhe në të djathtë është phablet-i i përfolur që në dimensione duket shumë më i madh. Në të njëjtën kohë janë shfaqur lajme se ky model do të quhet Nokia Lumia 1520.

Nokia Lumia 1520

Ndryshe i koduar si Sirius, Nokia Lumia 1520 pritet të dal me platformën Windows 8 RT dhe do të jetë i pajisur me ekran 6 inç 1080p, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800 dhe me kamerë 20 megapikselë PureView.

Për fat të keq nuk ka informata për çmimin ose disponueshmërinë e tij nëpër botë. Për tjera informata mbetet të shihen ditën e ardhshme. |ameble|