Tag Archives

2 Articles
Nokia Lumia 510 me Windows Phone 7.8

Nokia Lumia 510 me Windows Phone 7.8

Në një prej lajmeve të postuara më heret në lidhje me prezantimin e smartphone-in e ri nga Nokia, Nokia Lumia 510, është bërë njoftimi se ky smartphone do të ketë të instaluar Windows Phone 7.5 i njohur si Mango. Por, si duket ky smartphone  do të ketë ndryshime sa i përket platformes së sistemit operativ. Nokia Lumia 510 do të lasohet me sistemin Windows Phone 7.8 për të cilin po ashtu është bërë njoftimi se do të dalë në tremujorin e parë të vitit 2013. |ameble| [divider top=”0″]

Nokia Lumia 510

Nokia Lumia 510

Pak orë më parë  Nokia publikoi produktin e saj më të ri Lumia 510. Ky në fakt konsiderohet të jetë smartphone-i më i përballueshëm për nga ana e çmimit për konsumatorët. Kjo pajisje ka të instaluar sistemin operativ Windows Phone 7.5 dhe është i madhësisë 4 inç, me ekran (rezolucion 800×480 pikselë) TFT capacative touch screen. Ky smartphone mund te behet “upgrade” në Windows Phone 7.8. Ky produkt i Nokia-s fillimisht u publikua në Indi.

Specifikat Harduerike:

  • Procesor:  Qualcom Snapdragon S1 processor clocked at 800 Mhz
  • RAM: 256 RAM
  • Kamerë: 5 Megapikselë,
  • Ekrani: 4 inc, 800×480 pikselë, TFT capacative touch screen.
  • Sistemi Operativ: Windows Phone 7.5
  • Hapësira interne: 4GB

[youtube id=”kblZ998mmkI” width=”600″ height=”350″]

|ameble| [divider top=”0″]