Tag Archives

2 Articles
Zyrtarizohet Nokia Lumia 530

Zyrtarizohet Nokia Lumia 530

Microsoft njoftoi për modelin e ri të smartphone-it të tyre Nokia Lumia 530 i cili do të jetë në dispozicion në dy versionet, me një SIM të vetme dhe atë të dyfishtë.

Nokia Lumia 530 është po ashtu edhe një anëtar i ri i platformës Windows Phone 8.1 i mbështetur nga procesori 4-bërthamor 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 200 dhe vetëm 512MB RAM.

https://www.youtube.com/watch?v=T663YbyHzDY

Karakteristikat të tjera të Lumia 530 përfshijë ekranin 4 inç LCD me rezolucion prej 854 x 480 pikselëve, 4GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet deri në 128GB nëpërmjet microSD kartelës, kamera fronatle 5 megapikselë si dhe 15GB hapesirë shtesë në shërbimin cloud.

Nokia Lumia 530 do të lansohet globalisht në gusht me një çmim rreth 100 €. Pajisja do të vijë në një gamë të ngjyrave, duke përfshirë atë jeshile, portokalli, të bardhë dhe ngjyrë hiri. /ameble

Nokia së shpejti edhe me një smartphone me dy SIM kartela

Nokia së shpejti edhe me një smartphone me dy SIM kartela

Nokia dual SIMNokia është duke u përgatitur për lansimin edhe një smartphone-i me dy SIM kartela me platformën e saj Windows Phone. Modeli i ri me dy SIM kartela është koduar si Nokia Lumia 530.

Pajisja është më e vogël në krahasim me modelin Lumia 630 dhe vjen me një ekran 4 inç. Deri më tani nuk ka shumë informata rreth specifikave të modelit Lumia 530, por ajo çfarë është zbuluar deri më tani është se modeli përkatës nuk do të ketë të integruar kamerën frontale.

Sapo të publikohen specifikat si dhe çmimi i modelit Nokia Lumia 530 ne do t’iu njoftojmë. /ameble