Tag Archives

2 Articles
Prezantohet Nokia Lumia 625 i paralajmëruar

Prezantohet Nokia Lumia 625 i paralajmëruar

Kompania Nokia sot ka prezantuar smartphone-in e paralajmëruar Lumia 625, i cili posedon ekran të madh krahasuar me pajisjet Windows Phone deri më sot. Është i pajisur me ekran 4.7 inç, procesorin 2-bërthamor 1.2GHz, 512MB RAM, 8GB hapësirë e brendshme për të dhëna që mund të zgjerohet deri 64 GB nëpërmes slotes microSD, posedon gjithashtu 2 kamera, të pasmen 5 megapikselë dhe atë frontale VGA dhe bateria e tij është 2000 mAh.

Do të jetë në dispozicion në disa ngjyra, në të verdhë, portokalli, gjelbër, bardhë dhe të zezë dhe përdoruesit do të mund të ndryshojnë ngjyrat sipas dëshirës.

Lumia 625 kryesisht do të jetë në shënjestër të tregjeve në zhvillim. Pajisja do të vijë me çmim relativisht të lirë diku rreth 220 ​​euro dhe do të bëjë debutimin e tij gjatë tremujorit të tretë të këtij viti në Evropë, Kinë, Azi, Indi, Lindje të Mesme, Afrikë dhe Amerikën Latine. |ameble|

Paralajmërohet Nokia Lumia 625

Paralajmërohet Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625Vetëm disa orë pas njoftimit të sotshëm nga Nokia se një lajm i madh do vjen të martën në mëngjes, një imazh për shtyp me karakteristika të plota për modelin Lumia 625 është shfaqur online nga një uebfaqe finlandeze Puhelinvertailu. Nëse kjo pamje dëshmon të jetë e vërtetë, atëherë ky smartphone-i Lumia me ketë pamje të bukur do të prezantohet nesër dhe kështu tani ne kemi edhe disa nga detajet e këtij modeli.

Lumia 625 thuhet se do të vijë e pajisur me ekran  4.7 inç Gorilla Glass 2 SPI WVGA LCD me rezolucion 800X480 pikselë, procesorin 2-bërthamor Snapdragon S4 me 1.2GHz, 512MB RAM, baterinë 2000 mAh dhe Bluetooth 4.0. Gjithashtu do të ketë dy kamera, të pasmen 5 megapikselë për incizim 1080p dhe atë frontale VGA.

Këto janë vetëm disa nga informatat që kemi deri me tani, për me shumë mbetet të shihet ditën e prezantimit nga Nokia.|ameble|