Tag Archives

2 Articles
Microsoft lanson dy modele, Lumia 730 dhe 735 për Selfie

Microsoft lanson dy modele, Lumia 730 dhe 735 për Selfie

Lumia 730Microsoft njoftoi për dy modele të reja të modelit tani më të njohur Lumia, Lumia 730 dhe Lumia 735, të dedikuara për Selfie.

Të dy modele, Lumia 730 dhe Lumia 735 janë të pajisura me një ekran HD 4.7 inç me rezolucion prej 1280 x 720 pikselëve, të përkrahur nga procesori 4-bërthamor me shpejtësi 1.2GHz nga Qualcomm Snapdragon 400, 1GB RAM memorie, 8GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës edhe për 128GB.

Modelet e reja nga Lumia, janë të dizajnuara për të bërë selfie nëpërmjet kamerës frontale 5 megapiksel me kënd të gjerë HD.

Dallimi në mes modeleve të reja qëndron tek modeli Lumia 730 i cili përkrahë dy SIM kartela.

Çmimi i Lumia 730 dhe Lumia 735 do të jetë rreth 220 Euro. /ameble

Microsoft së shpejti prezanton Nokia Lumia 730

Microsoft së shpejti prezanton Nokia Lumia 730

Nokia Lumia 730 1Microsoft pritet të njoftojë për një numër të madh të pajisjeve të reja në ngjarjen IFA e cila fillon të mbahet këtë javë dhe njëra prej pajisjeve që do të prezantohet është modeli Lumia 730, një smartphone i dizajnuar për selfie.

Për modelin e ri Lumia 730 është përfolur se do të vjen me një ekran 4.7 inç me rezolucion prej 1280 x 720 pikselë, kemeren frontale 5 megapikselë si dhe do të vijë me versionin e fundit të sistemit operativ nga Microsoft-i, Windows Phone 8.1.

Konferenca për shtyp në ngjarjen IFA nga Microsoft pritet të mbahet me 4 Shtator në ora 10:00 me ç’ rast do të kemi më shumë detaje rreth modeli të ri Lumia 730 si dhe për pajisje të tjera. /ameble