Tag Archives

4 Articles
Fillon shitja e Nokia Lumia 930 këtë javë

Fillon shitja e Nokia Lumia 930 këtë javë

Nokia Lumia 930Nokia ka njoftuar se modeli i ri Nokia Lumia 930 do të lansohet këtë javë në një numër vendesh duke përfshi Evropën, Lindjen e Mesme dhe Azinë, me përjashtim të SHBA-ve.

Lumia 930 përmban ekranin 5 inç me definicion të plotë me rezolucion prej 1920 x 1080 pikseleve i mbrojtur me Corning Gorilla Glass 3  dhe vjen me versionin e fundit të sistemit operativ nga Microsoft, Windows Phone 8.1.

Karakteristikat e tjera të Lumia 930 përfshinë procesorin 4-bërthamor  2.2GHz Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM memorie dhe 32GB hapësirë të brendshme për ruajtje.

Po ashtu ky model veçohet edhe me kamerën kryesore 20 megapikselë, tani më e njohur si kamera Nokia PureView që vjen me lente të integruara nga CarlZeiss.

Nokia Lumia 930 pritet të ketë çmimin prej 599 $ dhe do të jetë në dispozicion më ngjyrë të bardhë, të zezë, të gjelbër dhe ngjyrë portokalli. /ameble

Fillojnë para porosit për Nokia Lumia 930 në Evropë

Fillojnë para porosit për Nokia Lumia 930 në Evropë

Nokia Lumia 930Modeli Nokia Lumia 930 ishte preznatuar dy muaj më parë së bashku me modelin Nokia Lumia 630, ndërsa nga tani ky smartphone është në dispozicion për para porosi në Evropë.

Amazon Franca dhe Amazon Gjermania kanë listuar në faqen e tyre Modelin Lumia 930 me çmim prej 580 Euro.

Një rikujtim për pjesën harduerike të modelit Lumia Nokia.

Lumia Nokia 930 ka ekranin OLED 5 inç me definicion të plotë me rezolucion prej 1920 x 1080 pikësela dhe vjen me sistemin e ri nga Microsoft, Windows Phone 8.1. Ka të integruar dy kamera, të pasmen 20 megapiksel dhe atë frontalen HD 1.2 megapiksel, procesorin 4-bërthamor 2.2 GHz Snapdragon Qualcomm 800, 2GB RAM memorie dhe 32GB hapësirë të brendshme. Ky model nuk e përkrah mundësin e rritjes së hapësirës së brendshme nëpërmjet kartelës SD, por ofron falas 7 GB hapësirë në cloud. /ameble

Zyrtarizohet Nokia Lumia 930 [Video]

Zyrtarizohet Nokia Lumia 930 [Video]

Nokia prezantoi smartphone-in Lumia 930 i cili karakterizohet me ekranin OLED 5 inç me definicion të plotë me rezolucion prej 1920 x 1080 pikësela dhe vjen me sistemin e ri nga Microsoft, Windows Phone 8.1

Modeli Lumia 930 ka të integruar dy kamera, të pasmen 20 megapiksel dhe atë frontalen HD 1.2 megapiksel, procesorin 4-bërthamor 2.2 GHz Snapdragon Qualcomm 800, 2GB RAM memorie dhe 32GB hapësirë të brendshme. Ky model nuk e përkrah mundësin e rritjes së hapësirës së brendshme nëpërmjet kartelës SD, por ofron falas 7 GB hapësirë në cloud.

[youtube id=”x7eMY45Fw0M” width=”600″ height=”350″]

Nokia do të lanson modelin Lumia 930 në Evropë, Azi, Indi, Lindjen e Mesme dhe Amerikën Latine në Qershor, me përjashtim të SHBA-ve.

Çmimi i Nokia Lumia 930 pritet të jetë 599 $. /ameble

Javën e ardhshme, Nokia prezanton dy smartphone të ri

Javën e ardhshme, Nokia prezanton dy smartphone të ri

Microsoft pritet të lansoj versionin Windows Phone 8.1 në konferencën e tyre vjetore BUILD e cila fillon javën e ardhshme, kurse tani edhe Nokia ka njoftuar se janë duke u përgatitur për një konferencë shtypi të tyre më 2 Prill. Thuhet së kjo e fundit pritet të prezantoj dy smartphone të ri me Windows Phone 8.1, Nokia Lumia 630 dhe Nokia Lumia 930.

Nokia Lumia

Disa nga specifikat e ketyre pajisjeve janë përfolur edhe me herët, Nokia Lumia 930 si duketdo të jetë versioni GSM i Nokia Lumia Icon dhe do të vijë me ekran të plotë HD 5-inç.

Kurse Nokia Lumia 630 thuhet të vijë me ekran 4.5-inç me rezolucion 854 x 400 pikselë, 1GB RAM dhe procesorin Snapdragon 400. /ameble