Tag Archives

3 Articles
Lansohet Oppo Find 7

Lansohet Oppo Find 7

Nëse nuk jeni të kënaqur me pikselat e smartphone-in tuaj, atëherë nga tani kompania Oppo ka një mundësi të mirë për ju. Prodhuesi kinez i smartphone-ve ka prezantuar modelin e ri Find 7, smartphone ky që nxjerr fotografi deri në 50-megapiksel. E përveç kësaj ky model ka një ekran që posedon jo më pak se 3 milionë pikselë.

Karakteristikat e kamerës 50-megapikselë, edhe pse teknikisht në imazhe nuk duket të jetë me e mirë se Nokia Lumia 1020, në fakt është një një trik softuerik sepse në të vërtetë sensori është 13-megapiskelë, por në opsionin Super Zoom, kjo kap 10 fotografi të shpejta dhe pastaj i kombinon ato në një foto të vetme super të mirë dhe krijon imazhin 50-megapikselë.

Ky model posedon ekranin Quad HD me madhësi 5.5-inç i mbrojtur me Gorilla Glass 3, procesorin 2.5GHz Qualcomm Snapdragon 801 dhe mund të incizoj video të kualitet 4k. Gjithashtu posedon 3GB RAM memorie, hapësira e brendshme për ruajtjen e të dhënave 32GB me mundësi zgjerimi me anë të portës microSD. Mund të lidhet me rrjetin 4G LTE . Çmimi i këtij smartphone-i do të jetë 599 $ (430 €).

[youtube id=”iZIJlWGHU40″ width=”600″ height=”350″]

 

Oppo Find 7 mund të vijë me kamerë 50 megapikselë

Oppo Find 7 mund të vijë me kamerë 50 megapikselë

Smartphone-i Oppo Find 7 po përgatitet të prezantohet në një ngjarje për shtyp që do të mbahet me datën 19 Mars në Pekin dhe paraprakisht në internet është shfaqur një foto e cila si duket është kapur me kamerën e këtij smartphone-i. Sipas të dhënave EXIF që shoqërohen me detajet e fotos, Oppo Find 7 do të vijë me kamerë masive 50 megapikselë, sigurisht se kjo ende nuk është konfirmuar nga Oppo.

Oppo Find 7

Foto më poshtë është e postuar në portalin Weibo që posedon rezolucion 816 x6120 pikselë dhe mund ta shihni në linkun e mëposhtëm të asaj uebfaqe si dhe të dhënat EXIF janë nga Oppo Find 7.

Find7 photo

Ky smartphone është përfolur të vijë me ekran 5.5 inç QHD me rezolucion 2560×1440 pikselë, procesorin 4-bërthamor Qualcomm Snapdragon 801. Oppo Find 7 pritet të jetë në dispozicion në dy versione, me ekran 5.5 inç QHD dhe një tjetër me ekran FHD me rezolucion 1920×1080 pikselë.

Karakteristikat tjera të tij do të përfshijnë memorien e brendshme 16GB, 3GB RAM dhe pritet të vijë me versionin Android 4.4 Kitkat. /ameble

Oppo Find 7 lansohet me 19 Mars

Oppo Find 7 lansohet me 19 Mars

Oppo Find 7Oppo në një uebfaqe kineze Sina Weibo ka shpërndarë një informatë apo ftesë për smartphone-in e tyre të ardhshëm Find 7, duke zbuluar se smartphone i ri do të prezantohet zyrtarisht më 19 Mars në një ngjarje në Peking. Në ketë ftesë thuhet “Find 7 [Are] coming,” si fjali duket një gabim gramatikor, mirëpo kjo rezulton në atë se Oppo po planifikon të nis modele të shumta të kësaj forme.

Oppo Find 7 do të vijë me dy variante 2K dhe 1080p, raporton Engadget duke cituar burimet të saj anonime. Përveç rezolucionit të ekranit nuk dihet shumë për pajisjen. Një spekulim i më hershem kishte shkruar se madhësia e ekranit do të jetë 5.5-inç.

Për fat të keq, OPPO Find 7 nuk do të paraqitet në ngjarjen MWC. /ameble