Tag Archives

3 Articles
Ora e mençur Samsung Gear S2 lansohet  me 12 Nëntor në Mbretërinë e Bashkuar

Ora e mençur Samsung Gear S2 lansohet me 12 Nëntor në Mbretërinë e Bashkuar

Samsung Gear S2Sot është raportuar se ora e mençur Samsung  Gear S2, do të jetë në dispozicion që nga 12 Nëntori në Mbretërinë e Bashkuar, me ç’ rast modeli Samsung Gear S2 do të ketë çmimin rreth 249£ ndërsa modeli Samsung S2 Gear Classic do të ketë çmimin rreth 299£.

Samsung po ashtu njoftoi se para-porosit në Internet për modelin Samsung Gear S2  do të fillojnë nga data 29 Tetor.

Për të promovuar nisjen e orës së mençur Samsung Gear S2 në Mbretërinë e Bashkuar, kompania Samsung është duke planifikuar të prezanton një “vitrinë me Samsung Gear S2” në qendrën tregtare të Londrës Westfield White City, me ç’ rast të gjithë ata që janë të interesuar për këtë pajisje do të kenë mundësinë për të testuar versionin demo të orës Samsung Gear S2.

Një rikujtim për modelin Samsung Gear S2. Samsung Gear S2 është prezantuar në muajin gusht të këtij viti. Vjen me madhësinë e ekranit 1.2 inç me teknologjinë Super AMOLED i mbrojtur nga gërvishtjet me mbrojtësin nga Corning Gorilla Glass 3. Po ashtu, vjen me procesorin 2-bërthamor 1GHz nga Exynos 3250, 4GB hapësirë të brendshme si, 512MB RAM memorie si dhe vjen me sistemin operativ Tizen. /ameble

Vector Smartwatch i ri e mban baterinë 30 ditë

Vector Smartwatch i ri e mban baterinë 30 ditë

Apple Watch është thënë ta mbajë baterinë rreth 18 orë, gjithashtu edhe orët e tjera kanë jetë të ngjashëm të baterisë. Tani një kompani krejt tjetër pritet të lansoj një orë të mençur për të cilën thuhet së jetën e baterisë pritet ta ketë 30 ditë, pra ai është Vector Smartwatch.

Vector Smartwatch

Vector Smartwatch përveç që do të ketë jetë të baterisë deri në 30 ditë, pajisja pritet të funksionoj me smartphone Android, iOS dhe Windows-Phone.

Sipas tyre do të jenë tri versione të ndryshme të Vector Smartwatch, kurse çmimet për këta smartwatch të ri do të fillojnë nga 199$. Më shumë detaje në lidhje me këto ora, mund të gjeni këtu. /ameble

Zyrtare: Lansohet ora e mençur Samsung Gear S

Zyrtare: Lansohet ora e mençur Samsung Gear S

Samsung Gear S 1Samsung sapo njoftoi për orën e mençur e koduar si Samsung Gear S e cila vjen me sistemin operativ Tizen nga vet prodhuesi Samsung.

Samsung Gear S përmban ekranin e lakuar Super AMOLED 2 inç me rezolucion prej 360 x 480 pikselëve i përkrahur nga procesori 2-bërthamor me shpejtësi prej 1GHz, 512MB RAM memorie dhe 4GB hapësirë të brendshme.

Samsung Gear S përkrahë teknologjitë 3G, Bluetooth dhe WiFi, dhe mund të përdoret si pajisje në vete ose në kombinim me smartphone.

Samsung Gear S ka të integruar një bateri të fuqisë prej 300 mAh e cila ofron përdorimin e orës deri në dy ditë si dhe është e  certifikuar me standardin IP67 që tregon se pajisja është rezistente ndaj pluhurit dhe ujit.

Samsung Gear S do të jetë në shitje nga tetori, ndërsa momentalisht nuk ka detaje për çmimin e orës së mençur. /ameble