Tag Archives

2 Articles
ASUS PadFone Infinity i ri lansohet me 17 Shtator

ASUS PadFone Infinity i ri lansohet me 17 Shtator

Asus më në fund ka konfirmuar thashethemet e deri tanishme, duke zbuluar kështu një uebfaqe dhe një video të shkurtër në Youtube, dhe më ketë ka promovuar modelin e ri të përditësuar PadFone Infinity. PadFone-i smartphone-tablet i rifreskuar pritet të lansohet javën e ardhshme me datë 17 Shtator në një ngjarje të veçantë të organizuar nga shefi ekzekutiv Jerry Shen në Taipei.

[youtube id=”pDd6gINBv3s” width=”600″ height=”350″]

Falë një serie të imazheve që kanë rrjedhur muajin e kaluar, tanimë kemi detaje të asaj çfarë mund të presim nga kjo pajisje e re. PadFone-i i ri ka të ngjarë se do të jetë i pajisur me procesorë Snapdragon 800, dhe pritet të shfaqet më ngjyrë të zezë dhe të bardhë. Pak është e çuditshme se pse kompania nuk e  ka zbuluar ketë pajisje gjatë ngjarjes IFA 2013!

Modeli i rifreskuar A86 ofron të njëjtat dimensione dhe design si modeli i tanishëm A80 dhe do tëshfaqet ngjashëm bashkë me tabletin e tij shoqërues. Si do që të jetë të jetë interesante të shohim se çfarë dp të prezantoj kompania tajvaneze në javën që vjen. |ameble|

ASUS përmbyll konferencën në MWC me dy produkte të reja

ASUS përmbyll konferencën në MWC me dy produkte të reja

[MWC 2013] ASUS para disa minutash ka përmbyllur prezantimin e tyre dhe ka njoftuar për dy produkte te reja, smartphone-in ASUS PadFone Infinity dhe tabletin ASUS FonePad.

Ne tani do të paraqesim detajet për pajisjen PadFone Infinity që mund të ngjitet për trupin (dock) të një tableti 10 inç, i cili e kthen atë në një tabletë të plotë.

ASUS ka prezantuar ketë pajisje koncept në Kongresin Botëror të Celularëve, kështu që nuk është për t’u habitur së ky model i ri e ka fillimin këtu. Kjo pajisje e dyfishtë paraqitet më Android 4.2 dhe përdor procesorin e fundit 4-bërthamorë Qualcomm Snapdragon 600.

Smartphone-i pra është truri i krejt pajisjes, dhe kur përdoret në vete, ofron ekranin 5 inç në rezolucion 1920X1080 (441 PPI). 64GB memorie të brendshme dhe mundësin integruese të LTE-së në 100 Mbps. Kur LTE nuk është në dispozicion, pajisja bien në 42Mbps DC-HSPA+. Posedon kamerën 13 megapixel dhe incizon video në 1080p, kështu që është mjaft mbresëlënëse.

ASUS PadFone Infinity do të jenë në dispozicion nga muaji Prill dhe do të ketë çmimin 999 Euro.

Specifikat e plota janë:

 • Android 4.2 Jelly Bean
 • Procesorin 4-bërthamorë Qualcomm Snapdragon 600 (1.7Ghz) me Adreno 320 GPU
 • Ekranin 5 inç (1920X1080/441PPI), SPI Super (400 nit)
 • Kamera e pasme 13 megapixel Sony BSI sensor, f/2.0, autofokus, LED flash
 • Kamera frontale: 2 megapixel
 • 2GB RAM LPDDR2-1066
 • 32GB/64GB memorie të brendshme
 • EDGE/GPRS/GSM (850, 900, 1800, 1900MHz)
 • WCDMA (900, 2100 MHz)
 • LTE (800, 1800, 2100, 2600MHz)
 • DC-HSPA + (42Mbit/s download, 5.76Mbit/s ngarkim)
 • LTE (/100Mbit/s shkarkim, 50Mbit/s ngarkim)
 • 2.4GHz 802.11a/b/g/n/ac me Wi-Fi direkt, Bluetooth 4.0, NFC
 • MyDP port (përkrah mikro USB 2.0 Host & Device, deri në 1080p video-dalje)
 • A-GPS me GLONASS, Accelerometer, e-busull
 • Bateria 2400mAh Lithium Polimer (jo e lëvizshëm)
 • Masat 143.5X72.8X6.3~8.9mm, 141 gram |ameble| [divider top=”0″]