Friday, 18 August, 2017
Etiketat Postime të etiketuara me "Procesorë"

Etiketa: Procesorë

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Gjatë një konference për shtyp e caktuar për prezantim të fitimeve për çerekun e tretë të këtij viti, kompania Samsung ka konfirmuar se procesorët...

Qualcomm ka prezantuar dy procesorë të ri për smartphone të serisë se tyre Snapdragon, Qualcomm Snapdragon 600 dhe 800 të cilat janë projektuar më...

Firma jo shumë e njohur për ne Adapteva prezanton në XBIT LABS mostrën e çipit RISC 64 bërthamor SLP (Super Low-Power) të prodhuar në...

Hulumtuesit nga kolegji Imperial në Londër kanë treguar se ata mund të ndërtojnë portat logjike nga bakteret e padëmshme gut dhe ADN-ja. Këto janë...