Tag Archives

2 Articles
Grand Theft Auto 5, data e lansimit ndoshta 24 Mars

Grand Theft Auto 5, data e lansimit ndoshta 24 Mars

Lajme për lojën Grand Theft Auto 5 nuk janë parë kohëve të fundit, megjithatë detaje të reja kanë dalë së paku për datën e lansimit të saj. Siç raportohet nga Produkt-Reviews nëpërmjet një email-i nga Microsoft, loja pritet të dalë në pranverë, në njërën nga fundjavat e muajit Mars.

Si datë e saktë është vlerësuar të jetë 24 Marsi, që i bie e diel. Nintendo është e njohur për lançimin e lojrave të tyre të njohura të dielëve mirëpo GTA 5 nuk do të vij kësaj here për Wii U, kështu që ka gjasa që Rockstar të zgjedh për lansim Xbox 360 dhe PS3.

Edhe uebfaqet e lojërave gjithashtu duken të jenë të pasigurta në lidhje me datën e spekuluar, por shumica mendojnë së data 24 Mars mund të jetë e mundshme. GTA 4 ka shitur mbi 10 milionë kopje dhe Rockstar ka fituar mbi 600 milion $ vetëm nga kjo lojë, kështu që ne jemi të sigurt se kur të arrin kjo lojë do bëj një hit të madh. |ameble| [divider top=”0″]

Loja F1/2012 e planifikuar për treg më 21 shtator

Loja F1/2012 e planifikuar për treg më 21 shtator

by bmbi 0 Comments

Codemasters kanë konfirmuar se loja e njohur Formula1 2012 do të dalë ne treg më datën 21 shtator për PS3, Xbox 360 dhe PC.

Ky version i ri përfshijnë mënyrën e re Champions Mode dhe Young Driver Test.

Champions Mode, ju mundëson të merrni ne rol secilin prej kampionëve aktual të botës në F1 në një seri më skenarë të ndryshëm. Fituesi qe përcakton mund të përballet se pari me Kimi Raikkonen, para se të vë veten kundrejt te tjerëve si Lewis Hamilton, Jenson Button, Sebastian Vettel, Fernando Alonso dhe Michael Schumacher. Kurse opsioni Young Driver Test është për ata që luajnë për herë të pare, duke ju mundësuar një qasje të lehtë për të F1 2012 dhe te keni me shume eksperiencë para se të hyni në një garë të plotë.

Gjithashtu ky version ka edhe video shembujt për çdo shteg(track). Loja përfshinë shtigje të reja dhe të gjithë shoferët nga kampionati i këtij viti, i cili është duke u udhëhequr nga Fernando Alonso. |videogamer.com|

[youtube id=”340yQC96jPk”][divider top=”0″]