Tag Archives

7 Articles
Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Në fillim të këtij viti, stafi nga Rovio kishin paralajmëruar për serinë e re të quajtur Angry Birds Go! e cila ishte prezantuar disa muaj më vonë dhe është thënë se do të jetë një lojë garash me auto-vetura.

Duke pasur parasysh se ekskluzivitet i Angry Birds ka qenë pak a shumë sulmi i zogjve ndaj derrave, kjo seri duket të ketë një pamje krejt ndryshe. Loja ishte paralajmëruar të lansohet më datën 11 Dhjetor dhe pa dyshim Rovio tani ka bërë lançimin e saj!

[youtube id=”5xP12tpJrl8″ width=”600″ height=”350″]

Për ata që nuk kanë dëgjuar në lidhje me ketë lojë, kjo është një lojë Karting ku lojtarët do të ketë mundësinë të zgjedhin karaktere të tilla si Red, Chuck, Stella, and King Pig, të cilët janë ekskluzivitet në Angry Birds. Lojtarët do të ketë mundësin gjithashtu të zgjedhin mbi 50 auto si dhe shumë pista për gara të ndryshme. Kjo lojë do të jetë pa pagesë dhe do të jetë në dispozicion për pajisjet iOS, Android, Windows Phone 8 dhe BlackBerry 10 duke filluar nga sot |ameble|

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Edhe një tjetër lojë po vjen nga Angry Birds, por që me të vërtetë nuk është një surprizë e madhe! Angry Birds Star Wars II do të lansohet më 19 Shtator dhe si tipar i kësaj runde do jenë mbi 30 karaktere të reja, si dhe aftësia për të zgjedhur anën tuaj.

Loja e re do të mbështesë gjithashtu telepodet të cilat i mundësojnë përdoruesit të kalojnë karakteret nga jeta reale në lojë, për më shumë mund të shihni një video shembull të kësaj se si do të jetë. |ameble|

[youtube id=”6DKNKI27GdA” width=”600″ height=”350″]

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Rovio Mobile kanë rilansuar lojën e tyre Angry BirdsAngry Birds Windows Phone për platformën e Microsoft-it Windows Phone, ky versioni i ri posedon 100 nivele të reja dhe gjithashtu përkrah Xbox Live Achievements.

Versioni i ri i Angry Birds tani përkrah edhe smartphone-et me kapacitet memorie 256MB RAM, si Nokia Lumia 610 dhe shumë tjerë. Loja momentalisht është falas deri më datë 15 Maj.

Nëse shkarkoni këtë version të ri, ai nuk do të fshijë lojën tuaj të vjetër nëse posedoni, duke përfshirë yjet dhe arritjet e niveleve që keni bërë. Të dy versionet janë krejtësisht të ndara!

Për më shumë detaje në lidhje me ketë version të Angry Birds për Windows Phone mund të gjeni në blogun Rovio. |ameble|

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard shkarkime

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard shkarkime

Zhvilluesit e lojës së popullarizuar Angry Birds, Rovio kanë njoftuar se lojërat e tyre kanë kaluar tashmë 1 miliard shkarkime dhe kanë mbi 263 milion shfrytëzues aktivë në muaj.

Rovio ka vazhduar duke treguar se programet e tyre ishin shkarkuar 30 milion herë gjatë javës së fund vitit dhe 8 milion prej tyre ishin lidhur vetëm në ditën e Krishtlindjeve.

Kjo tregon se përkushtimi ynë për Angry Birds do të rritet edhe me shumë kanë thënë ata, dhe janë të gatshëm që të nxjerrin versione të reja dhe variacione të lojës, për të cilat llogarisin se çfarë do të jenë shifrat vitin e ardhshëm. |ameble| [divider top=”0″]

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për iOS

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për iOS

Është e pamohueshme se sa e famshme është bërë Angry Birds nga Rovio e cila është shkarkuar 30 milion herë vetëm gjatë javës së Krishtlindjeve madje ka sjellë ndikimin e saj në versionin Star Wars, e cila është si arsyeja pse çdo herë qe dëgjojmë rreth Angry Birds, ne menjëherë interesohemi me shumë.

Disa ish-zhvillues të Rovio-s të cilët kanë punuar në Angry Birds janë bashkuar për të formuar studion e tyre për zhvillim te lojërave që quhet Boomlagoon. Loja e parë e tyre u lansua sot dhe quhet Noble Nutlings që ka në rol tre ketra që t’ju ndihmoni në karrocën e pilotit të tyre për ta drejtuar me profesionalizëm nëpër një peizazh të mbushur me kodra. Duke i udhëzuar ketrat nëpër çdo nivel, atëherë ju jepet mundësia për të përmirësuar karrocën me mijëra kombinime.

[youtube id=”u4Sog158EIE” width=”600″ height=”350″]

Noble Nutlings është në dispozicion nga sot për platformën iOS krejtësisht falas, dhe nëse është përafërsisht e mirë sa Angry Birds, atëherë mund të presim aventura më shumë me këta ketra në vitet që vijnë. Nuk ka informacion për disponueshmërinë platforma tjera. |ameble| [divider top=”0″]

Loja Bad Piggies befason për të mirë

Loja Bad Piggies befason për të mirë

Bad Piggies është loja me e re e krijuar nga Rovio, krijuesit e lojës tashmë të famshme Angry Birds. Vetëm tre orë pas publikimit të lojës Bad Piggies kjo e fundit ka arritur në kulmin e aplikacioneve më të shkarkuara ndonjëherë në dyqanet virtuale App Store të Apple, Play Store të Google dhe Amazon App Store të Amazon.

Loja paraardhëse Angry Birds ka mbajtur një rekord prej 50 milion shkarkimeve për vetëm 35 ditë, por duke parë përmasat dhe hovin që loja e re Bad Piggies ka marr duket se kjo shifër do të jetë lehtë e tejkalueshme. Në Bad Piggies, ideja kryesore e lojës është transportimi i mallrave përmes derrkuceve të cilët lëvizin përmes karrocave. Kjo loje është tani e gatshme për shkarkim në dyqanet virtuale Play, App Store, Amazon App Store e.t.j. për vetëm 0.99 dollar. |ameble|

Për ta shkarkuar këtë lojë klikoni ne ikonat më poshtë:

   

[youtube id=”YsCpDaSooWA” height=”350″] [divider top=”0″]

Angry Birds në Samsung smart TV

Angry Birds në Samsung smart TV

by MN 0 Comments

Samsung ka bërë të ditur se në televizorët e tij “smart” është në dispozicion edhe loja jashtëzakonisht e popullarizuar Angry Birds nga kompania Finlandeze Rovio.

Duke përdorur teknologjinë e Samsung të kontrollit me lëvizje, përdoruesit për herë të parë mund të luajnë Angry Birds në një ekran të madh televiziv dhe të kënaqen në përvojën e zmadhuar, virtuale dhe interaktive të të luajturit.Vetëm me një tundje të dorës lojtarët mund të kontrollojnë veçoritë e lojës duke përfshirë të lëvizurit e hobes (praqkës) së vogël dhe aktivizimin e aftësive unike të çdo shpendi.

Për Smart TV lojën e parë të zhvilluar për tu kontrolluar me lëvizje, Samsung ka bashkëpunuar nga afër me Rovio-në gjatë viteve të fundit, dhe loja do të jetë në dispozicion në TV-të e Samsung-ut për vitin 2012 me funksionin Smart Interaction, duke i bërë update software-it më të ri të inkorporuar.

Pas lançimit të këtij aplikacioni, Samsung planifikon të ofrojë edhe Video on-Demand Angry Birds animacione të zhvilluara nga Rovio./ameble.com/ /tech2.in.com/

 

 

 

 

 

[divider top=”0″]