Tag Archives

10 Articles
Shiten 5 milion Samsung Galaxy Note 3 për një muaj

Shiten 5 milion Samsung Galaxy Note 3 për një muaj

Si duket edhe Galaxy Note 3 do të jetë edhe një sukses i radhës i kompanisë gjigante Samsung. Sipas disa shënimeve të publikuara, afër 5 milion njësi të Galaxy Note 3 janë shitur brenda muajit të parë, që tregon se fillimi i shitjeve është jashtëzakonisht i mirë dhe i tejkalon pritjet duke pasur parasysh konkurrencën e madhe në treg.

Samsung-Galaxy-Note-3

Deri më sot janë shitur mbi 38 milionë njësi të modeleve Galaxy Note dhe Galaxy Note II, ndërsa modeli i smartphone-i Galaxy S4 është shitur në 10 milion njësi brenda një muaji. |ameble|

Publikohet video e re promo për Samsung Galaxy Note 3

Publikohet video e re promo për Samsung Galaxy Note 3

Nga dita kur Samsung ka njoftuar për phabletin e tyre të ri Samsung Galaxy Note 3, ata kanë publikuar një numër videosh në lidhje me pajisjen, tani kjo e fundit që mund ta shihni më poshtë quhet ‘Dream’.

[youtube id=”m4sTLfTKOGo” width=”600″ height=”350″]

Samsung Galaxy Note 3 do të fillojë me shitje në Britani të Madhe gjatë këtij muaji, pikërisht me datën 25 Shtator dhe do të vazhdoj kështu me radhë.

Ju kujtojmë se Galaxy Note 3 vjen me ekran super Amoled 5.7 inç me definicion të lartë dhe të plotë, rezolucionin 1920 X 1080 pikselë, pajisja është e pajisur nga procesorë 4-bërthamor 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon 800 me versionet 4G LTE dhe Exynos me versionin 3G.

Për hapësirën e brendshme ky model vjen me zgjedhje 32GB ose 64GB, plus 3 GB RAM, slotën microSD, dhe përmban kamerën 13 megapikselë. |ameble|

Drejtpërdrejt: Publikimi i Samsung Galaxy Note 3

Drejtpërdrejt: Publikimi i Samsung Galaxy Note 3

Samsung-Galaxy-Note-3Të gjithë në pritje të Samsung Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy Note 2 me siguri ka qenë njëri prej produkteve më të pëlqyera të Samsung për shumë njerëz nëpër botë. Shumë nga ne me pa durim kemi pritur se kur do të publikohet Samsung Galaxy S 3 ngase Note 2 ka lënë një shije të mrekullueshme me mënyrën se si funksionon. Samsung Galaxy Note 3 është produkti i radhës që pjesëmarrësit e IFA 2013 në Berlin do të mund ta shohin prej 6-11 Shtatorë.

Të dhëna për fabletin Samsung Galaxy Note 3 nuk kemi shumë, por një gjë është e sigurt, se procesori i tij do të jetë octa-core (tetë-bërthamorë).

Kjo ngjarje do të fillojë në ora 19:00 sipas orës tonë lokale. Ne ju ftojmë që këtë ngjarje ta ndiqni përmes Ameble duke klikuar në videon më poshtë. |ameble|

[youtube id=”4ihkiREluBM” width=”600″ height=”350″]

Samsung Galaxy Note 3 publikohet me 4 Shtator

Samsung Galaxy Note 3 publikohet me 4 Shtator

Nëse dikush ka dyshuar se Samsung nuk do të publikoj Galaxy Note 3 me 4 Shtator në Berlin atëherë nuk keni nevojë të dyshoni më, ngase Samsung dje zyrtarisht ka dërguar ftesat për këtë eveniment të rëndësishëm.

Siç ka bërë edhe më parë, kompania jug-koreane Samsung, edhe këtë here përgatitet për të prezantuar gjeneratën e trete të phablet-it Note pikërisht ne panairin me të madh të teknologjisë informative ne Bote, IFA i cili mbahet për çdo vit gjatë muajit shtator në qytetin e Berlinit.

SNote3 Ameble

Në të njëjtën dite dhe kohë, Samsung do të bëjë një transmetim “live” nga Times Square, (New York) nga ku do të demonstrohen përjetimet e para me gjeneratën e re të pajisjeve Galaxy. Perflitet se Samsung Galaxy Note 3 do të jetë i madhësisë 5.7-inç me ekran 1080p dhe S Pen Stylus.

Si zakonisht, Ameble do të transmetojë këtë ngjarje drejtpërdrejt dhe do të ju mbajë të informuar rreth detaje për produktet që do të publikohen. |ameble|

Samsung Smartwatch mund të prezantohet më 4 Shtator

Samsung Smartwatch mund të prezantohet më 4 Shtator

Samsung SmartwatchKemi dëgjuar thashetheme se Samsung është duke punuar në një orë të re Smart, pajisja është përfolur që do të quhet Samsung Galaxy Gear.

Tani sipas një raporti të fundit, Samsung mund të prezantoj ketë pajisje në ngjarjen e tyre Samsung Unpacked që pritet të mbahet më 4 Shtator, së bashku me të do të prezantohet edhe phableti i ri Samsung Galaxy Note 3.

Për momentin nuk janë dhënë detaje apo ndonjë hollësi në lidhje me pajisjen Samsung SmartWatch, edhe pse pritet të jetë një komunikues direkt për serinë e pajisjeve Galaxy. |ameble|

Samsung të lansojë Galaxy Note 3

Samsung të lansojë Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3Samsung Galaxy Note 3 pritet që së shpejti të lansohet me procesorë të ndryshëm në vende të ndryshme. Për SHBA dhe Evropë, Samsung Galaxy Note 3 pritet të ofrohet me procesorin Qualcomm Snapdragon 800 me shpejtësi prej 2.3 GHz.

Për rajonet e tjera është përfolur se Samsung Galaxy Note 3 do të ofrohet me procesorin e ri të Samsung, Exynos 5 OCTA 5420, i cili pritet të lansohet gjatë kësaj jave.

Samsung Galaxy Note 3 pritet të shfaqet me një ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 5,99 inç HD, ndërsa parashihet që i njëjti të ofrohet me dy ekrane të ndryshme; Super AMOLED dhe Super LCD, dhe të dy modelet do të vijnë me një rezolucion prej 1920 x 1080 pikselë.

Samsung Galaxy Note 3 thuhet se do të ofrohet me një dizajn më të hollë se sa versioni paraprak, Samsung Galaxy Note 2, ndërsa i njëjti gjithashtu do të ofrohet me 3 GB RAM dhe me opsionin e zgjedhjes në mes memories prej 16 GB dhe 64 GB.

Kamera e pasme e Samsung Galaxy Note 3 pritet të jetë 13 megapikselë, e cila do të përmbajë karakteristika të avancuara harduerike, si stabilizimin e fotografisë bashkë me shumë funksione tjera, si Eye Scroll dhe Eye Pause.

Samsung pritet ta debutojë Samsung Galaxy Note 3 në një ngjarje me 4 Shtator dhe po ashtu është përfolur se pajisja do të paraqitet në Evropë dhe në SHBA në fund të shtatorit. |ameble|

Nesër drejtpërdrejt Samsung Premiere 2013

Nesër drejtpërdrejt Samsung Premiere 2013

Samsung ka postuar një foto të re në faqen e tyre për një ngjarje që ka paralajmëruar të mbahet nesër në Londër. Zyrtarisht pritet të bëhet prezantimi i Samsung Galaxy Note 3, si dhe disa pajisjeve tjera.

Foto e publikuar për ketë ngjarje që mund ta shihni më poshtë, do të përcillet drejtpërdrejt nëpërmes lidhjes së mundësuar nga Youtube në kanalin SamsungMobile.

Samsung Premiere 2013

Ftesa pra mban titullin “Galaxy & Ativ”, duke konfirmuar se të dyja, pajisjet Android dhe Windows do të zbulohet gjatë kësaj ngjarje. Është e paqartë se çfarë modele po planifikon kompania të shfaq, por që marka “Galaxy” përfshinë smartphone-t Android, tabletat madje edhe kamerat, kurse marka “Ativ” përfshin laptopat, tabletat dhe pajisjet më Windows Phone kështu qe është e vështirë të kuptohet. Për të gjitha mbetet të shihet nesër. |ameble|

Uebfaqja e Samsung-ut konfirmon tabletin Galaxy Note 3

Uebfaqja e Samsung-ut konfirmon tabletin Galaxy Note 3

Samsung posedon disa pajisje të reja që shumë shpejt pritet ti lansoj, një prej tyre është edhe tableti i shumë përfolur Samsung Galaxy Note 3, që si duket gabimisht është konfirmuar nga uebfaqja e Samsung-ut.

Sipas Techtasic, Galaxy Note 3 u konfirmua në uebfaqen e Samsung-ut në Kazakistan, të cilën mund të shihni në foton e më poshtme:

Samsung Galaxy Note 3

Galaxy Note 3 është përfolur të vijë me procesorë Qualcomm Snapdragon 800 të ri, më parë është thënë se pajisja do të shfaqet me procesorin OCTA Exynos 5, kështu që është e mundur se do të ketë dy versione të tij.

Karakteristikat e tjera qe janë përfolur përfshijnë ekranin e plotë me definicion të lartë 5.9 inç me rezolucion 1920X1080 pikselë, zgjedhjen për hapësirë për ruajtje e të dhënave prej 16GB, 32GB ose 64GB.Tableti Galaxy Note 3 do të vijë me Android Jelly Bean. Për informata tjera do të informojmë me kohë. |ameble|

Samsung Galaxy Note 3, me dizajn të ri ndoshta nga alumini

Samsung Galaxy Note 3, me dizajn të ri ndoshta nga alumini

Samsung Galaxy Note 2Një nga kritikat më të shpeshta tek seria e pajisjeve Samsung Galaxy është përdorimi i mbështjellësit nga plastika që duket të jetë pak i qëndrueshem dhe i cilësisë më të ulët sesa alumini që është përdor tek HTC One dhe iPhone 5.

Burimet e SamMobile thonë se kompania e ka marrë këtë kritikë ngatë zemrës, dhe sipas tyre Samsung ka marr në konsideratë ngritjen e cilësisë në phablet-in e tyre të ardhshëm Galaxy Note 3.

Përderisa ky lajm do të mirëpritet nga shumë admirues të Samsung-ut, në anën tjetër ekzistojnë dyshime për një gjë të tillë. Në radhë të parë, kompania Samsung arsyeja pse e përdor materialin plastik është sepse e ka me lehtë për të prodhuar pajisjet në masë sesa pajisjet rivale, së dyti, me shumë së një mesatare e konsumatorëve qe posedojnë pajisje Galaxy nuk ka dhënë asnjë shenjë ankese pikërisht se a ka rendësi materiali i plastikes apo jo, dhe në ketë rast kompania ka shitur rreth 40 milion pajisje Galaxy S3 vetëm në vitin 2012.

Sammobile gjithashtu ka thënë se Galaxy Note 3 nuk do të përdorë direktivat e dizajnit të Galaxy S4. Samsung pret që nga kjo seri të shesë shumë pajisje që është përfolur të ketë ekranin FHD AMOLED 6.0 inç, procesorin me LTE Exynos 5 Octa, kamerën 13 megapiksel dhe versionin e fundit të Android-it, i cili mund të jetë Android 5.0. |ameble|

Galaxy Note 3 ndoshta me ekran 6.3 inç?

Galaxy Note 3 ndoshta me ekran 6.3 inç?

Gjiganti Korean i Elektronikes Samsung sipas “Korea Times” thuhet se është duke punuar në një ekran të madh 6.3 inç, për Galaxy Note 3.

Ekrani i tepruar për t’cilin po fliten thashetheme duket se do të paraqitet me rezolutë 1080p, edhe pse nuk ka asnjë fjalë për datën e lansimit, çmimin apo edhe ndonjë nga specifikat e tjera të brendshme.

Samsung ishte i pari që ka punuar në kategorinë që disa i referohen si “phablet”, apo diçka në mes të një smartphone-i dhe tableti.

Fillimisht u tallën për madhësinë e pajisjes, mirëpo Samsung pas shitjes së madhe të phablet-it të parë Galaxy Note, ai pastaj u pasua me Galaxy Note 2, i cili u shfaq me ekran më të madh nga 5.3 në 5.5, e tani po flitet për diçka edhe me të madhe!? |ameble| [divider top=”0″]