Tag Archives

3 Articles
Zyrtare: Prezantohen specifika të Samsung Galaxy A7

Zyrtare: Prezantohen specifika të Samsung Galaxy A7

Javën e kaluar smartphone i ri nga Samsung, Samsung Galaxy A7 ishte prezantuar në një konferencë shtypi në Malajzi, ndërsa sot Samsung zyrtarisht edhe e konfirmoji këtë model duke i publikuar edhe specifikat të tij.

Samsung Galaxy A7 vjen me ekranin HD Super AMOLED 5.5 inç i përkrahur nga 2GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të brendshme e cila mbështet zgjerimin e saj deri në 64GB nëpërmjet microSD kartelës.

Galaxy A7 vjen me dy procesor të ndryshëm. Versioni 4G LTE i pajisjes është mundësuar nga procesori 8-bërthamor nga Snapdragon 615 dhe versioni 3G dhe 4G LTE i pajisjes vjen me procesorin 8-bërthamor nga Samsung Exynos 5430.

Në pjesën frontale të Samsung Galaxy A7 është integruar kamera 5 megapikselë e cila ofron disa opsione interesante për selfie, sikurse Wide Selfie, Rear-cam Selfie, Beauty Face, ndërsa në anën e pasme është integruar kamera kryesore 13 megapikeslë.

Samsung Galaxy A7 vjen me një bateri të fuqisë prej 2,600 si dhe ka të instaluar versionin e sistemit Android 4.4 KitKat.

Samsung njoftoi se modeli Galaxy A7 do të dalin në shitje në fund të marsit. /ameble

Një prej smartphone-ve me premtues të Samsung-ut mund të vijë së shpejti

Një prej smartphone-ve me premtues të Samsung-ut mund të vijë së shpejti

Samsung Galaxy A7Është e munduar që Samsung të ndryshoj sadopak pajiset e saja të serisë Galaxy A, edhe pse deri me tani vetëm dy pajisje të kësaj serie janë lansuar në treg dhe ato kanë pasur karakteristika mesatare.
Sipas SamMobile kjo pritet të ndryshoj së shpejti, ata thonë se Samsung Galaxy A7 e ka marrur aprovimin nga Komisioni Federal i Komunikimit, që na lë të kuptojmë se Samsung do ta ve ne treg këtë pajisje në një të ardhme të afërme.

Duke u bazuar gjithmonë në shkrimet e SamMobile, Samsung Galaxy A7 do t’i këtë këto karakteristika: ekrani 5.2 inç 1080p, procesori 8-bërthamor Snapdragon 615-64 bit, kamera e pasme 12 megapikselë me aftësi të incizimit të videove 1080P, ajo frontale 5 megapikselë, hapësira e brendshme për ruajtjen e të dhënave 16 GB, dhe 2GB RAM.

Ndonëse këto karakteristika nuk janë edhe aq të mira krahasuar me Galaxy Note 4, prapë se prapë këto paraqesin një hap të madh, duke pasur parasysh modelet e kaluara të Galaxy A5 dhe Galaxy A3 të cilat ishin modelet e para të Samsung-ut që janë paraqitur në treg me mbështjelljes metalik.

Samsung është duke eksperimentuar me dizajne të smartphone-ve të ri, ngase Galaxy S5 nuk kishte pasur shitje te mjaftueshme. Të shohim se çfarë do të vijë pas këtij versioni të fundit të tyre. /ameble

Konfirmohen specifikat për Samsung Galaxy A7

Konfirmohen specifikat për Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy AlphaEdhe më herët kemi bërë njoftimin për një seri të re e njohur si “ Galaxy A” nga Samsung dhe si duket tani më kemi edhe specifikat e para për modelin e ri Galaxy A7.

Samsung Galaxy A7 do të vijë me një ekran 5.2 inç me definicion të plotë me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve i përkrahur nga procesori 8-bërthamor 64-bit Qualcomm Snapdragon 615 me shpejtësi prej 1.5GHz si dhe 2GB RAM memorie.

Përveç tjerash, modeli Galaxy A7 ka të ndërtuar 16GB hapësirë të brendshme, ka të integruar 12 megapiksel kamerën e pasme dhe 5 megapiksel kamerën frontale si dhe përkrahë teknologjitë Bluetooth, WiFi dhe 4G LTE.

Samsung pritet të lanson tri modele të serisë A, duke përfshi Galaxy A3, Galaxy A5 dhe Galaxy A7, ndërsa zyrtarizimi i këtyre modeleve pritet të bëhet në ditët në vijim. /ameble