Tag Archives

2 Articles
Smartphone të ri nga seria e re Samsung Galaxy “A”

Smartphone të ri nga seria e re Samsung Galaxy “A”

Samsung Galaxy AlphaSamsung së fundmi ka lansuar smartphone-in e ri Samsung Galaxy Alpha, kurse tani sipas një raporti të fundit, kjo kompani do të lansoj edhe disa pajisje të tilla të cilat janë të ngjashme me modelin Galaxy Alpha të serisë së quajtur Samsung Galaxy “A”. Sipas portalit Sammobile, kompania do të nxjerrë edhe tri modele të reja të serisë Galaxy “A”.

Të tri modelet që do të vijnë do të jenë të koduara si SM-A300, SM-A500 dhe SM-A700, Samsung SM-A300 do të vijë me ekran qHD dhe rezolucion 960 x 540 pikselë. SM-A500 me sa duket do të vijë me rezolucion HD prej 1280 x 720 pikselë, dhe të tri modelet do të jenë me platformën Android 4.4.4 Kitkat dhe kamerë të re.

Ende nuk dihet nëse këta smartphone do t’i shohim muajin e ardhshëm në ngjarjen IFA 2014 apo më vonë. /ameble

Zyrtare: Lansohet Samsung Galaxy Alpha

Zyrtare: Lansohet Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha tani më është zyrtarizuar si pajisje më e re e cila vjen me një ekran Super AMOLED 4,7 inç me definicion të lartë me rezolucion prej 1280 x 720 pikselëve i mbështetur nga një procesor 8-bërthamor i përberë nga një procesor 4-bërthamor me shpejtësi prej 1.8GHz dhe një procesor tjetër 4-bërthamor me shpejtësi prej 1.3GHz.

Karakteristikat e tjera të Samsung Galaxy Alpha përfshijnë 2GB RAM memorie, 32GB hapesirë të brendshme, bateria e fuqisë 1,860mAh, kamera forntale 2.1 megapiksel, kamera kryesore 12 megapiksel dhe perkrahë teknologjitë WiFi, Bluetooth 4.0, NFC dhe vjen me sistemin operativ Android 4.4.4 KitKat.

Smartphone-i po ashtu vjen me një kornizë metalike dhe do të jetë në dispozicion që nga Shatori në katër ngjyra, të bardhë, të zezë, ngjyrë ari dhe blu dhe do të ketë çmimin rreth 620 €. /ameble