Tag Archives

3 Articles
Shfaqen imazhet të Samsung Galaxy Gear

Shfaqen imazhet të Samsung Galaxy Gear

Samsung këtë javë pritet të prezantoj orën e mençur (smartwatch) Samsung Galaxy Gear dhe si duket paraprakisht janë shfaqur disa foto të mundshme të pajisjes.

Fotot e mëposhtme janë postuar online nga Venture Beat, sipas tyre Galaxy Gear do të shfaqet me ekran OLED 2.3 inç (320 x 320)dhe e ka mundësin e lidhjes me pajisjen tuaj Android nëpërmjet Bluetooth-it. Gjithashtu vjen me aplikacione të android-it të integruara si Health Tracking, Social Media opsionin me zë S Voice,  pajisja mund të përdoret për të bërë thirrje, do të ketë qasje në internet në mënyrë që ju mund të hyni direkt nga pajisja, bateria e saj ofron përdorim deri në 10 orë. Posedon kamerë 4 megapikselë, 1 GB RAM dhe platformën Android Jelly Bean.

Hollësitë tjera të kësaj pajisje pritet të prezantohen me 4 Shtator, ne ngjarjen IFA 2013. |ameble|

Zyrtare: Samsung Galaxy Gear smartwatch vjen më 4 Shtator

Zyrtare: Samsung Galaxy Gear smartwatch vjen më 4 Shtator

Samsung Galaxy GearKemi dëgjuar shumë thashetheme gjatë këtij muaji se Samsung është duke u futur në lojë me smartwatch, kohët e fundit gjithashtu kemi dëgjuar se pajisja do të quhet Galaxy Gear. Tani Lee Young-hee , zëvendës president ekzekutiv i Samsung Mobile ka thënë për Korea Times se pajisja është e vërtetë, është e bazuar më Android dhe nuk do të jetë një pajisje fleksibile (e lakuar) siç janë shfaqur disa thashetheme. Pajisja do të prezantohet më 4 Shtator.

Në të njëjtën intervistë Young-hee ka konfirmuar në po të njëjtën ngjarje do të prezantohet edhe Galaxy Note 3. |ameble|

Video koncepti për Smartwatch Samsung Galaxy Gear

Video koncepti për Smartwatch Samsung Galaxy Gear

Më konfirmimet që vijnë nga ajo se Samsung muajin e ardhshëm pritet të prezantoj pajisjen Smartwatch Galaxy Gear në një konferencë tashmë të planifikuar për shtyp në Berlin, për dikë duket sikur është shumë larg.

Kompania për marketing digjital T3 ka publikuar një video, duke imagjinuar se si mund të duket dhe si funksionon pajisje Galaxy Gear, edhe pse video pak a shumë i kalon ata kufijtë e thashethemeve, por prapë së prapë diçka e ngjashëm pritet nga Samsung.

Dizajni koncept tregon një Smartwatch me ngjyrë të zezë me shkëlqim dhe ekran të zgjatur. Kjo pajisje koncept e dizajnuar nga T3 shfaqet me versionin Android Jelly Bean dhe është shfaqur me aplikacionet e saja të vet specializuara duke përfshirë, SMS me tekst, email, fitnes dhe aplikacionin e hartave. Pajisja thuhet të vij me ekran LCD 3.5 inç, rezistent ndaj ujit, NFC, GPS, Bluetooth 3.0, S Voice, S Health, mbushësin microUSB si dhe baterinë e qëndrueshme 4 ditë.

[youtube id=”JBzvDjAD-6Y” width=”600″ height=”350″]

Ne mezi s’po presim datën 4 Shtator, kur kompania Samsung pritet të prezantoj Galaxy Note 3 dhe Smartwatch Galaxy Gear, të gjitha do ti shfaqim drejtpërdrejt. |ameble|