Tag Archives

2 Articles
Samsung lanson tabletin Galaxy Note 8.0

Samsung lanson tabletin Galaxy Note 8.0

[MWC 2013] Edhe pse Samsung, smartphone-in e shumë pritur Galaxy S4 përfundimisht ka vendosur ta prezantoj me vonë ndoshta nga mesi i Marsit dhe jo në ngjarjen MWC, kompania nuk ka ardhur duarbosh as për këtë vit në MWC. Një ditë para fillimit zyrtar të ngjarjes MWC, Samsung u ka ofruar gazetarëve apo mediave një paraqitje të shkurtër për tabletin e tyre të ri Galaxy Note 8.0, më 8 inç dhe karakteristika të mira, ai gjithashtu posedon lapsin shkrues të cilin kompania e quan S Pen.

Galaxy Note 8.0 ka një ekran më të madh se sa ata të vjetrit me 7 inç siç janë Galaxy Tab, Galaxy Tab 2 dhe Galaxy Tab Plus, trupi dhe dizajni i këtij modelit duket më i efektshëm. Përveç ekranit 8 inç me 1280X800 pixel, Galaxy Note 8.0 është i pajisur me procesor 4-bërthamor A9, 1.6GHz, kamerën e pasme 5 megapixel plus një frontale për video thirrje 1.3 megapixel, 2GB RAM dhe 16/32GB memorie e brendshme që mund të rritet me anë të kartës microSD.

Me platformën Android 4.1.2 (Jelly Bean) pajisje gjithashtu mbështet Wi-Fi, A-GPS dhe vjen me baterinë e fuqizuar 4600 mAh. Për versionet ndërkombëtare Galaxy Note 8.0 do të jetë e përfshirë edhe HSPA+ apo LTE (në varësi të tregut) dhe do të ketë mundësin për të bërë telefonata.

Galaxy Note 8.0 do të jetë në dispozicion nga tremujori i dytë i vitit 2013 në të gjithë botën. Për çmimin ende nuk është njoftuar. |ameble|

[divider top=”0″]

Samsung Galaxy  Note 8.0 lansohet në Mars

Samsung Galaxy Note 8.0 lansohet në Mars

Deri më tani ka pasur shumë thashetheme në lidhje me Samsung Galaxy Note 8.0 dhe si duket këto thashetheme do të përfundojnë në Mars, sepse pritet lansimi i tij, thuhet në një portal bullgar. Lajmi i ardhur nga Bullgaria tregon datën dhe çmimin e Samsung Galaxy Note 8.0 i cili do të jetë më i shtrenjtë se sa mini iPad.

Versioni me Wi-Fi i Samsung Galaxy Note 8.0 do të fillojë në çmim prej 359 €, që realisht është çmimi më i madh në krahasim me iPad mini kostoja e të cili është 349 €. Gjithashtu Samsung do të ofron edhe një version 3G, me çmimi prej 449 €.

Samsung Galaxy Note 8.0 karakterizohet me një ekran 8 inç 1280 x 800 pixel, një 1.6 GHz quad core procesor, 2 GB RAM, 16/32 GB hapësire të brendshme , mikro SD kartelën, kamera e pasme 5 MP si dhe ka të integruar kamerën frontale. |ameble| [divider top=”0″]