Tag Archives

2 Articles
Shpaketimi i Galaxy Note Edge nga Samsung (Video)

Shpaketimi i Galaxy Note Edge nga Samsung (Video)

Samsung Galaxy Note Edge ka filluar të shitet në shtetin e Samsung-un pra Korenë e Jugut, smartphone i ri është paralajmëruar të nisë shitjet së shpejti edhe në SHBA, mirëpo nuk ka informata për vendet tjera.

Samsung dje ka postuar një video shpaketim të Galaxy Note Edge dhe kemi mundësin të shohim ketë pajisje me ekran të lakuar.

 

Siç po e shiheni edhe nga video, ekrani i lakuar i kësaj pajisje është i lakuar në pjesën anësore të smartphone-it/phablet-it, ekrani ka masat 5.6 inç dhe vjen me rezolucion QHD 2560×1440 pikselë për pjesën ballore kurse 160 pikselë për pjesën anësore apo të lakuar të ekranit. Ky model posedon procesorin 4-bërthamor Snapdragon 805 me 2.7GHz, grafiken GPU Adreno 420 dhe 3GB RAM.

Samsung Galaxy Note Edge gjithashtu përmban memorie internet 32GB, dhe në qoftë se ju nevojitet më shumë atëherë posedon portën microSD e cila përkrah kartela deri në 128GB.

Kamera frontale e tij është 3.7 megapikselë kurse ajo e pasmja 16 megapikselë me OIS, fuqia e baterisë 3000mAh, platformën Android 4.4.4 Kitkat si dhe vjen me Samsung S-Pen. Pra posedon vertet karakteristika të mira. Të presim se kur do të vijë në vendin tonë./ameble

Samsung Galaxy Note Edge del në treg në 17 Nëntor

Samsung Galaxy Note Edge del në treg në 17 Nëntor

Blerësit amerikanë do të “vuajnë” teksa do të shikojnë çmimin e phablet-it Samsung Galaxy Note Edge. Phablet-i doli në treg në Japoni 2 javë më parë dhe në Korenë e Jugut javën e kaluar, kurse do të dalë në tregun amerikan më datë 17 Nëntor në 5 kompanitë kryesore telefonike (Sprint, T-Mobile, AT&T, Verizon dhe U.S. Cellular).

Samsung Galaxy Edge

 

Çmimet e kompanisë AT&T janë bërë të ditura. Galaxy Note Edge do të kushtojë 399.99$ me kontratë 2 vjeçare ose 945.99$ pa kontratë.

Para se të gjykojmë për këtë çmim “absurd”, duhet të kemi parasysh se versioni korean dhe japonez kanë një çmim të përafërt me versionin amerikan. Galaxy Note 4 kushton 850$ pa kontratë dhe Samsung ka vendosur t’i shtojë 100$ çmimit të Note Edge për shkak të risisë me ekranin në Note Edge.

I çuditshëm është fakti sesi kompania Samsung, edhe pse është shprehur se Note Edge është një phablet koncept, ka vendosur ta nxjerrë në një treg të madh siç është tregu amerikan. /ameble