Tag Archives

5 Articles
Samsung Galaxy Note 10.1 në shitje nga 7 Marsi

Samsung Galaxy Note 10.1 në shitje nga 7 Marsi

Ata që dëshirojnë të kenë një tablet që përkrah teknologjinë LTE, edhe pse tek ne ende nuk është e mundur, mund të blejnë Samsung Galaxy Note 10.1 nga 7 Marsi  për 600 $.

Samsung Galaxy Note 10.1 përmban një procesor 1.4GHz quad-core, 2GB RAM, 10.1 inç WXGA ekran LCD, 5-megapixel kamerën e pasme, kamerën frontale 1.9 megapixel për video-biseda dhe ka të instaluar sistemin Android 4.1 Jelly Bean. Me tablet vjen poashtu edhe Samsung S Pen.

Pra nga 7 Marsi, në tregun e tableteve do të pozicionohet edhe Samsung Galaxy Note 10.1. |ameble| [divider top=”0″]

Samsung Galaxy Note 8 inç vjen në mars?

Samsung Galaxy Note 8 inç vjen në mars?

A jeni një nga ata përdorues të cilët do të dëshironi një Galaxy Note, por mendoni se një 5 inç nuk është mjaft i madh? Kurse 10 inç është tepër i madh? E pra, Samsung është duke u përgatitur për lançimin e një modeli Galaxy Note me 8 inç.

Pas të gjithave, edhe Samsung nuk do ta lë pa e nxjerr në treg një model të mesëm. Asgjë nuk është e konfirmuar nga Samsung, por sipas SamMobile kjo pajisje e re thuhet të shfaqët me ekran SLCD 800X1280, 2GB RAM, 16 ose 32GB hapësirë të brendshëm për të dhëna dhe opsionin mikro SD te jashtëm, përkrahje për GSM dhe rrjetet HSPA. Ka gjithashtu kamerën e pasme 5MP dhe atë frontale.

Bateria pritet të jetë me 4300mAh, së bashku me S-Pen. Tableti do të jetë i hollë dhe më i lehtë sesa Nexus 7, me dimensione 7.95mm trashësi dhe peshon 330 gram. |ameble| [divider top=”0″]

Tableti Samsung Ativ Smart PC

Tableti Samsung Ativ Smart PC

Nëse jeni një adhurues i aplikacionit S Note i cili gjendet në pajisjet e fundit Galaxy të Samsungut ju pa dyshim do të gëzoheshit shumë nëse prodhuesi korean Samsung do të shiste këtë aplikacion edhe në pajisje me Windows 8. Në videon qe është publikuar në GundHost.com pak orë më parë shohim një video promocionale të PC Tabletit të mençur Samsung ATIV i cili ka të instaluar pikërisht sistemin operativ Windows 8.

Nga të dhënat që kemi mbledhur del se “Samsung Ativ Smart PC”  përmbanë ekran prej 11 inç me rezolucion 1366 x 768, dhe ka procesor 1.5 GHz Intel Atom Z2760 Clover Trail, i mbështetur nga 2GB RAM memorie.

Në video qartë demonstrohet ndërfaqja, si dhe funksionet kryesore të S Note, si për shembull të shkruarit me dorë, vizatimi, dizajnimi dhe inovacione të ndryshme. Për më shumë shikoni videon e publikuar më poshtë.

[youtube id=”EWUBZjaZY7E” width=”600″ height=”350″]

|ameble| [divider top=”0″]

“Samsung Galaxy Note 2” pritet të publikohet me 29 Gusht

“Samsung Galaxy Note 2” pritet të publikohet me 29 Gusht

Simpatizantë të Samsung-ut, bëhuni gati sepse të mirat nuk kanë të ndalur. Kjo kompani para pak ditësh ka publikuar datën zyrtare të konferencës së saj të ardhshme. Kjo konferencë do të mbahet pikërisht me 29 Gusht në qytetin e Berlinit dhe ato çfarë priten të bëhen publike për ne janë pajisjet Galaxy.

Tani më është bërë publik lajmi se Samsung do të zbulojë para nesh pajisjen e re gjysmë tablet dhe gjysmë smartphone “Galaxy Note 2”.  Karakteristikat e gjeneratës me të re të “Galaxy Note 2” ende nuk dihen sigurt, por këto janë specifikat jo-zyrtare të cilat përfliten se do ti permbajë:

 Hardueri dhe Specifikat

 • Procesori: Kater-berthamorë 1.7GHz
 • Pesha&Madhesia: 5.5 inç
 • Rezolucioni: 1080p
 • Ekrani& Rezolucioni: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M ngjyra. Video: 1080p@30fps. Dhe me mbrojtje Corning Gorrilla Glass,
 • RAM: 1.5 GB
 • Kamera: 12 mega pikselë, LED flash
 • Bateria: Standard battery, Li-Ion
 • Portet: MicroUSB
 • Wireless: Wi-Fi 802.11a/b/g/n & Bluetooth
 • Hapsire: MicroSD, deri ne 32 GB dhe memorie te integruar 16/32 GB hapesire
 • SO: Android 4.1 Jelly Bean |cnet| [divider top=”0″]
Samsung Galaxy Note 2 – më 31 Gusht

Samsung Galaxy Note 2 – më 31 Gusht

by bmbi 0 Comments

Sipas agjencisë së lajmeve Korean MK, Samsung është duke planifikuar të shpallë modelin e ri smartphone Galaxy Note 2 në konferencën IFA qe mbahet në Berlin.

Kjo konferencë do të mbahet më 31 gusht vetëm për brendet e mëdha në elektronikë. Samsung Galaxy Note 2 do të shfaqet me ekran 5.5inç mirpo madhësia e përgjithshme e pajisjes do të mbetet e ngjajshëm me versionin e më hershem origjinal Galaxy Note.

Për brenda, do të jetë e pajisur me procesorë quad-core më gjasa Exynos nga Samsung. Sipas të njëjtit burim, Samsung duket se është duke punuar në përmirësim e kamerës ne 12 apo 13 Megapixel. Ky version do të përdorë sistemin operativ te ri Jelly Bean nga Google. |news.mk.co.kr| [divider top=”0″]