Tag Archives

4 Articles
Publikohet Samsung Galaxy S3 Mini

Publikohet Samsung Galaxy S3 Mini

Edhe zyrtarisht pak orë më parë Samsung publikoi smartphone-in e shumë pritur Galaxy S 3 Mini.

Specifikat Harduerike:

  • Procesor: 1GHz Dual-Core (Dy-bërthamorë)
  • RAM: 1024 MB
  • Kamerë: 5 Megapikselë, LED e pasme, 0.3 Megapikselë e perparme
  • Ekrani: 4 Inç 800 x 480 WVGA Super AMOLED
  • Sistemi Operativ: Android 4.1 Jelly Bean
  • Hapësira  interne: 16 GB

Çmimi akoma nuk është bere publik.

Ja edhe disa foto zyrtare të Samsung Galaxy S3 Mini:

 

|ameble| [divider top=”0″]

Zbulohen foto të Samsung Galaxy SIII Mini

Zbulohen foto të Samsung Galaxy SIII Mini

(EKSKLUZIVE) Kanë mbetur edhe pak orë para publikimit të Samsung Galaxy S3 Mini dhe siç duket entuziazmi i madh për ta shfaq këtë vegël të mrekullueshme ka bërë që dikush të publikoj foto të S3 Mini pak para kohe.

Kjo është fotoja e cila u siguria për publikun e smartphone-it më të ri të Samsung “Galaxy S 3 Mini”. Nga ajo që vërejmë, qarte mundë të shohim edhe disa nga specifikat themelore që ky i fundit do të përmbaj.

Specifikat themelore harduerike jo-zyrtare:

  • Procesor: 1GHz Dual-Core (Dy-bërthamorë)
  • Kamerë: 5 Megapikselë
  • Ekrani: 4 Inç 800 x 480 WVGA Super AMOLED
  • Sistemi Operativ: Android 4.1 Jelly Bean

Për këtë dhe gjëra të tjera që Samsung do të publikojë do të mësojmë më shumë pas disa ore, kur Samsung-u zyrtarisht lanson Mini-in e ri në Gjermani.

|ameble| [divider top=”0″]

Konfirmohet publikimi i Samsung Galaxy SIII Mini

Konfirmohet publikimi i Samsung Galaxy SIII Mini

Para pak ditësh kemi publikuar lajmin për konferencën e thirrur nga divizioni i Samsung në Gjermani. Ndër të tjera në këtë artikull kemi përmendur faktin se në ftesën që është shpërndarë nga Samsung thuhet “diçka e vogël, do të jetë shumë e madhe” dhe “bëhuni gati për një sensacion”. Në mes të kësaj ftese është shkruar shkronja “S” e cila simbolizon familjen e pajisjeve Galaxy të prodhuesit korean Samsung dhe ajo çfarë ne kemi konkluduar se do të  publikohej ishte pikërisht Smartphone-i Samsung Galaxy S3 Mini.  Sot ky lajm u konfirmuar të jetë i vërtet nga vet drejtori ekzekutiv i Samsung JK Shin.  “Ne do të lansojmë një Galaxy S3 të madhësisë 4inç me 11 Tetor në Gjermani” tha Shin. Specifikat harduerike të tij priten të jenë përafërsisht të ngjashme me ato të S3. Detaje tjera nuk janë publikuar, por ne ju ftojmë që nesër me datën 11 të përcillni këtë ngjarje në Ameble.

|ameble| [divider top=”0″]

Samsung Galaxy S III Mini po vjen

Samsung Galaxy S III Mini po vjen

Divizioni i Samsung-ut në Gjermani, para pak orësh ka shpërndarë ftesat zyrtare për një ngjarje që do të ndodhë me datën 11 Tetor dhe ka shumë arsye të besohet se qëllimi kryesor i kësaj ngjarje do të jetë pikërisht publikimi i Samsung Galaxy S III Mini. Në ftesën që është shpërndarë nga Samsung thuhet “diçka e vogël, do të jetë shumë e madhe” dhe “bëhuni gati për një senzacion”. Në mes të kësaj ftese është shkruar shkronja “S” e cila simbolizon familjen e pajisjeve Galaxy të prodhuesit korean Samsung.
Duke i bashkuar të gjitha këto që u përmenden dhe duke u bazuar në atë se kjo ka qenë pajisja më e përfolur se mund të dal në treg gjatë kësaj kohe, atëherë kemi shumë arsye të konkludojmë se Samsung Galaxy S III Mini do të zbulohet me 11 Tetor. |phonearena||ameble| [divider top=”0″]