Tag Archives

2 Articles
Zyrtarizohet Samsung Galaxy S5 Active

Zyrtarizohet Samsung Galaxy S5 Active

Samsung Galaxy S5 ActiveSamsung sot ka bërë njoftimin për modelin e ri të smartphone-it Galaxy S5 Active i cili ishte paralajmëruar muaj më parë.

Samsung Galaxy S5 Active i koduar si SM-G650F posedon ekranin Super AMOLED 5.1 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, procesorin 4-bërthamor 2.5 GHz Qualcomm Snapdragon 801, 2GB RAM memorie, 2 megapiksel kamera frontale, 16 megapiksel kamera kryesore, 16GB hapësire e brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB me anë të kartelës microSD.

Ky model është i projektuar në mënyrë që të jetë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit që përputhet me standardin IP67.

Çmimi i Samsung Galaxy S5 Active pritet të jetë rreth 715$. /ameble

Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Samsung Galaxy S5 Active Disa ditë më parë kemi bërë njoftimin për thashethemet për lasnimin e mundshëm të modelit të ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Prime, ndërsa tani në ueb faqen e kompanisë gjigante është publikuar edhe një modeli i ri, Samsung Galaxy S5 Active.

Samsung Galaxy S5 Active i koduar si SM-G650F pritet të ketë specifikacionet e ngjashme sikurse modeli Galaxy S5, duke përfshi ekranin HD 5.1 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 801, 2GB RAM memorie 2 megapiksel kamera frontale, 16 megapiksel kamera kryesore, 16GB hapësire e brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB me anë të microSD kartelës.

Model Samsung Galaxy S5 Active si duket do të lansohet në muajin Qershor kur pritet të lanoshen po ashtu edhe Samsung Galaxy S5 Prime si dhe Samsung Galaxy S5 Mini. /ameble