Tag Archives

2 Articles
Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Samsung Galaxy S5 Active Disa ditë më parë kemi bërë njoftimin për thashethemet për lasnimin e mundshëm të modelit të ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Prime, ndërsa tani në ueb faqen e kompanisë gjigante është publikuar edhe një modeli i ri, Samsung Galaxy S5 Active.

Samsung Galaxy S5 Active i koduar si SM-G650F pritet të ketë specifikacionet e ngjashme sikurse modeli Galaxy S5, duke përfshi ekranin HD 5.1 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 801, 2GB RAM memorie 2 megapiksel kamera frontale, 16 megapiksel kamera kryesore, 16GB hapësire e brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB me anë të microSD kartelës.

Model Samsung Galaxy S5 Active si duket do të lansohet në muajin Qershor kur pritet të lanoshen po ashtu edhe Samsung Galaxy S5 Prime si dhe Samsung Galaxy S5 Mini. /ameble

Samsung Galaxy S5 Mini së shpejti?

Samsung Galaxy S5 Mini së shpejti?

Samsung Galaxy S5 MiniSamsung së shpejti do të lanson versionin mini të modelit të fundit Galaxy S5, ashtu siç e bëri për Galaxy S4 vitin e kaluar.

Samsung Galaxy S5 Mini do të ketë ekranin 4.5 inç me rezolucion prej 720 x 1280 pikselë i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Snapdragon 400 dhe 1.5 GB RAM memorie.

Përveç tjerash, ky model do të ketë po ashtu të integruar dy kamera, 8 megapiksel kamera e pasme dhe 2 megapiksel ajo frontale, 16 GB hapësirë të brendshme dhe do të vije me sistemin e fundit Android 4.4 Kitkat. Sikurse modeli Galaxy S5 edhe versioni Mini do të dalë me certifikimin IP67 që tregon se do të jetë rezistent ndaj ujit.

Deri më tani nuk ka asnjë informatë për çmimin si dhe datën e saktë të lansimit të Samsung Galaxy S5 Mini. /ameble