Tag Archives

2 Articles
Fillojnë shitjet të Samsung Galaxy S5 Plus në Evropë

Fillojnë shitjet të Samsung Galaxy S5 Plus në Evropë

Galaxy S5 PrimeVersioni i përditësuar i modelit Samsung Galaxy S5, Galaxy S5 Plus është prezantuar një muaj më parë, ndërsa nga tani kanë filluar edhe shitjet e tij në Evropë, respektivisht në Gjermani.

Samsung Galaxy S5 Plus ka të integruar një procesor 4-bërthamor 2.5GHz Qualcomm Snapdragon 805 i cili është më i shpejtë në krahasim me modelin aktual Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 Plus ka ekranin Super AMOLED 5.1 inç i mbuluar me Corning Gorilla Glass 3 i cili ofron një rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve dhe është i përkrahur nga 2GB RAM memorie.

Karakteristikat e tjera të Galaxy S5 Plus përfshijnë 16GB dhe 32GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës deri në 128GB, kamera frontale 2 megapikselë, kamera kryesore 16 megapikselë dhe bateria e fuqisë prej 2,800 mAh.

Samsung Galaxy S5 Plus gjithashtu vjen edhe me sensorin për gjurmë të gishtërinjve si dhe ka të instaluar versionin Android 4.4 Kitkat.

Samsung Galaxy S5 është aktualisht në shitje në eBay Gjermani me ofertë nga 400 €, ndërsa në disa dyqane në Gjermani shitet nga 530 €. /ameble

Samsung Galaxy S5 Plus shfaqet në ueb faqen Samsung

Samsung Galaxy S5 Plus shfaqet në ueb faqen Samsung

Galaxy S5 PrimeNjë version i ri i smartphone-it Samsung Galaxy është shfaqur në ueb faqen e gjigantit i koduar me emrin Samsung Galaxy S5 Plus.

Samsung Galaxy S5 Plus ka të integruar një procesor 4-bërthamor 2.5GHz Qualcomm Snapdragon i cili është më i shpejtë në krahasim me modelin aktual Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 Plus do të vijë me një ekran Super AMOLED me diagonalen 5.1 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselë i përkrahur nga 2GB RAM memorie.

Karakteristikat e tjera të Galaxy S5 Plus përfshijnë 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës, kamera frontale 2 megapikselë, kamera kryesore 16 megapikselë dhe bateria e fuqisë prej 2,800 mAh.

Samsung Galaxy S5 Plus gjithashtu vjen edhe me sensorin për gjurmë të gishtërinjve si dhe ka të instaluar versionin Android 4.4 Kitkat.

Momentalisht nuk ka informata zyrtare për çmimin e smartphone-it të ri Samsung Galaxy S5 Plus. /ameble