Tag Archives

3 Articles
Zyrtarizohet Samsung Galaxy S5 Prime në Korenë e Jugut

Zyrtarizohet Samsung Galaxy S5 Prime në Korenë e Jugut

Galaxy S5 PrimeSiç është edhe paraparë, modeli i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Prime është zyrtarizuar në Korenë e Jugut.

Samsung Galaxy S5 Prime përmban ekranin 5.1 inç QHD Super AMOLED me rezolucion 2560 x 1440 pikselë, procesorin e ri nga Qualcomm Snapdragon 805 2.5 GHz, 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet portës microSD.

Sikurse modeli Galaxy S5 edhe modeli Galaxy S5 Prime ka të integruar dy kamera, frontalen 2.1 megapikselë dhe atë kryesoren 16 megapikselë dhe vjen me versionin e fundit Android 4.4 KitKat dhe Samsung TouchWiz UI.

Aktualisht, modeli Galaxy S5 Prime do të jetë në dispozicion në sasi të kufizuar vetëm për Korenë e Jugut, ndërsa lansnimi i tij në tregun ndërkombëtar pritet të bëhet pas disa muajve. /ameble

Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Edhe një model i ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Active

Samsung Galaxy S5 Active Disa ditë më parë kemi bërë njoftimin për thashethemet për lasnimin e mundshëm të modelit të ri nga Samsung, Samsung Galaxy S5 Prime, ndërsa tani në ueb faqen e kompanisë gjigante është publikuar edhe një modeli i ri, Samsung Galaxy S5 Active.

Samsung Galaxy S5 Active i koduar si SM-G650F pritet të ketë specifikacionet e ngjashme sikurse modeli Galaxy S5, duke përfshi ekranin HD 5.1 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 801, 2GB RAM memorie 2 megapiksel kamera frontale, 16 megapiksel kamera kryesore, 16GB hapësire e brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB me anë të microSD kartelës.

Model Samsung Galaxy S5 Active si duket do të lansohet në muajin Qershor kur pritet të lanoshen po ashtu edhe Samsung Galaxy S5 Prime si dhe Samsung Galaxy S5 Mini. /ameble

Samsung  Galaxy S5 Prime pritet të lansohet në Qershor?

Samsung Galaxy S5 Prime pritet të lansohet në Qershor?

Galaxy S5 PrimeJanë duke qarkulluar disa thashetheme se Samsung është duke planifikuar të lansoi smartphone-in Galaxy S5 Prime në fund të Qershorit.

Për modelin e ri nga Samsung, Galaxy S5 Prime, thuhet se do të ketë ekranin 5.1 inç QHD Super AMOLED me rezolucion 2560 x 1440 pikselë, procesorin e ri nga Qualcomm Snapdragon 805 2.4 GHz, 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet portës microSD.

Sikurse modeli Galaxy S5 edhe modeli Galaxy S5 Prime pritet të ketë të integruar dy kamera, frontalen 2.1 megapikselë dhe atë kryesoren 16 megapikselë.

Pajisja pritet të vijë me versionin Android 4.4 KitKat dhe Samsung TouchWiz UI, dhe ky model me sa duket do të jetë në dispozicion në sasi të kufizuar pas lansimit, si dhe do të ketë një çmim më të lartë se sa modeli Galaxy S5. /ameble