Tag Archives

7 Articles
Rita Ora, pjesë e spotit të Samsung për Galaxy S6 dhe S6 Edge

Rita Ora, pjesë e spotit të Samsung për Galaxy S6 dhe S6 Edge

Samsung ka realizuar një reklamë të re për smartphonet e tij Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, e cila po shfaqet në të gjithë botën.

https://youtu.be/gD26Vs7VRK8

Spoti prej 60 sekonda, i quajtur Anticipation është krijuar nga agjencia e reklamave 72 and Sunny, dhe mban frazën “E ardhmja është tani”.  Si audio është përdorur kënga “I’m Alive,” regjistruar fillimisht nga Tommy James dhe Shondells në vitin 1960.

Pjesë e reklamës është bërë edhe këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, e cila këndon një pjesë nga kënga “I’m Alive”. /KultPlus

Shfaqen çmimet për Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge për Evropë

Shfaqen çmimet për Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge për Evropë

Dy ditë më parë në ngjarjen MWC 2015 në Barcelonë, Samsung prezantoi dy modele të reja të serisë Galaxy, Samsung Galaxy S6 dhe Samsung Galaxy S6 Edge dhe tani kemi edhe disa detaje rreth çmimeve të tyre.

Samsung Holanda ka filluar të marrë para-porosi për versionin 32GB të dy modele, me ç’ rast modeli Galaxy S6 ka çmimin 700€ ndërsa modeli Galaxy S6 Edge 850€.

Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge

Pra, bazuar në këto para-porosi, versionet 32GB të të dyja modeleve do të jenë nga 700€ deri në 850€.

Samsung ende nuk ka njoftuar për çmime të versioneve 64GB dhe 128GB të modeleve të fundit Galaxy S6. /ameble

Zyrtare: Prezantohen Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge

Zyrtare: Prezantohen Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge

Në Kongresin Botëror  të Telefonave mobil  2015 i cili ka filluar të mbahet sot në Barcelonë, Samsung prezantoi dy modele të reja të gjeneratës Galaxy, Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge. Modelet e reja Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, bazuar në dizajnin mbresëlënës dhe specifikave harduerike, padyshim do të jenë pajisjet më mira të gjeneratës Galaxy të krijuar deri më tani. Të dy modele janë krijuar me një kombinim të xhamit me metalin, duke sjellë një dizajn përkryer.

https://www.youtube.com/watch?v=raAoYFrIm0I

Samsung Galaxy S6

Modeli Samsung Galaxy S6 vjen me ekranin ekran 5.1 inç Super AMOLED me rezolucion prej 1440 x 2560 pikselë dhe densitet 577 pikselë për inç i mbrojtur nga gërvishtjet me Corning Gorilla Glass 4. Galaxy S6 është i përkrahur nga procesori Exynos 7420 me arkitekturë 64-bit dhe tetë bërthama: katër bërthama Cortex-A53 me shpejtësi 1.5 GHz dhe katër bërthama Cortex-A57 me shpejtësi 2.1 GHz dhe 3GB LPDDR4 RAM memorie.

Galaxy S6

Kamera kryesore e Samsung Galaxy S6 vjen me sensorin e ri ISOCELL me rezolucion 16 megapikselë me blic LED e cila po ashtu ofron edhe stabilizuesin optik të imazheve si dhe është me vetë-fokusim. Kamera kryesore mund të incizoj video me rezolucion 4K, si dhe në formate të ndryshme 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video rec. Kamera frontale është 5 megapikselë, e dedikuar për selfie cila po ashtu mund të incizon video në formatin 4K.

Galaxy S6 vjen në tri versione të ndryshme të hapësirës së brendshme 32GB, 64GB dhe 128GB dhe nuk ka të integruar portën e cila përkrahë microSD kartelën.

Galaxy S6 vjen me versionin Android 5.0.2 (Lollipop) me ndërfaqen TouchWiz UI dhe ka të integruar baterinë Li-Ion 2550 mAh.

Samsung Galaxy S6 Edge

Modeli i dytë të gjeneratës së re Galaxy është Samsung Galaxy S6 Edge, i cili në fakt i ka po thuajse të gjitha specifika harduerike të njëjta sikurse modeli Galaxy S6, por dallimi kryesor është tek dizajni i cili e banë atë të përkryer.

Galaxy 6 Edge

Pra, Galaxy S6 Edge vjen me ekranin ekran 5.1 inç Super AMOLED me rezolucion prej 1440 x 2560 pikselë dhe densitet 577 pikselë për inç i mbrojtur nga gërvishtjet me Corning Gorilla Glass 4. Galaxy S6 Edge është i përkrahur nga procesori Exynos 7420 me arkitekturë 64-bit dhe tetë bërthama: katër bërthama Cortex-A53 me shpejtësi 1.5 GHz dhe katër bërthama Cortex-A57 me shpejtësi 2.1 GHz dhe 3GB LPDDR4 RAM memorie.

Kamera kryesore e Samsung Galaxy S6 vjen me sensorin e ri ISOCELL me rezolucion 16 megapikselë me blic LED e cila po ashtu ofron edhe stabilizuesin optik të imazheve si dhe është me vetë-fokusim. Kamera kryesore mund të incizoj video me rezolucion 4K, si dhe në formate të ndryshme 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video rec. Kamera frontale është 5 megapikselë, e dedikuar për selfie e cila po ashtu mund të incizon video në formatin 4K.

Sikurse modeli i parë, edhe Galaxy S6 Edge vjen në tri versione të ndryshme të hapësirës së brendshme 32GB, 64GB dhe 128GB dhe nuk ka të integruar portën e cila përkrahë microSD kartelën.

Edhe ky model vjen me versionin Android 5.0.2 (Lollipop) me ndërfaqen TouchWiz UI dhe ka të integruar baterinë me fuqi pak më të madhe se sa modeli i parë, Li-Ion 2600 mAh.

Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge

Ajo çka duhet të ceket se të modele të reja janë pajisjet e para nga Samsung që përmbajë shërbimin e ri të Samsung-ut për pagesa nga pajisjet mobile Samsung Pay dhe janë PayPal të certifikuara. /ameble

Rrjedhin çmimet të Samsung Galaxy S6

Rrjedhin çmimet të Samsung Galaxy S6

Siç është paralajmëruar dje, versionet e ndryshme të modelit Samsung Galaxy S6, pritet të prezantohen në ngjarjen “ Samsung Galaxy Unpacked 2015″ e cila do të mbahet më 1 mars në Barcelonë.

Sipas një raporti të fundit, çmimi i Samsung Galaxy S6 do të fillojë nga 749 € ndërsa çmimi i versionet Galaxy S Edge do të fillojë nga 849 €.

Samsung 2015 Invitation

Disa punëtor nga AndroidPit kanë marrë informacione për çmime për të dy versione të cilat janë të paraqitura më poshtë:

  • Samsung Galaxy S6 32GB – 749 €
  • Samsung Galaxy S6 64GB – 849 €
  • Samsung Galaxy S6 128GB – 949 €
  • Samsung Galaxy S Edge 32GB – 849 €
  • Samsung Galaxy S Edge 64GB – 949 €
  • Samsung Galaxy S Edge 128GB – 1.049 €

A do të jenë informatat e lartë cekur të vërteta, do të kuptojmë me 1 Mars, në ivetin e organizuar nga Samsung. /ameble

Samsung dërgon ftesa për ngjarjen “ Samsung Galaxy Unpacked 2015″

Samsung dërgon ftesa për ngjarjen “ Samsung Galaxy Unpacked 2015″

Sipas thashethemeve, për Samsung është thënë se do të prezantoj modelin e smartphone-it të ardhshëm Galaxy S6 në ngjarjen MWC 2015. Sigurisht se këto thashetheme tani po dalin të janë të vërteta, për arsye se Samsung ka filluar të dërgoj ftesa për ngjarjen “ Samsung Galaxy Unpacked 2015″ që do të mbahet me 1 Mars në Barcelonë.

Samsung 2015 Invitation

Theksi i veçantë i është dhen dizajnit të ftesës e cila pak a shumë tregon se modeli i ri Galaxy S6 do të jetë i lakuar, ngjashëm me modelin Galaxy Edge.

Sipas një raporti të fundit nga Business Insider, të publikuar më herët, është thënë se Samsung do të prezanton dy versione të modelit të ri të serisë Galaxy, Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge.

Të dy modelet e reja të serisë Galaxy S6 pritet të shfaqën me specifikimet të ngjashme, të cilat përfshijnë një ekran Quad HD 5 inç me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve, dy opsione të procesorit, njëri do të jetë 8-bërthamor nga Qualcomm Snapdragon 810, ndërsa tjetri po ashtu 8-bërthamor nga Samsung Exynos 5430. Sa i përket kamerës kryesore, kamera tek Galaxy S6 pritet të jetë 20 megapikselë ndërsa tek Galaxy S6 Edge 16 megapikselë.

A do të jenë informatat e lartë cekur të vërteta, do të kuptojmë me 1 Mars, në ivetin e organizuar nga Samsung. /ameble

Samsung Galaxy S6 do të prezantohet në dy versione në MWC

Samsung Galaxy S6 do të prezantohet në dy versione në MWC

Samsung Galaxy S6Gjatë disa javëve të fundit, ka pasur shumë thashetheme në lidhje me pasardhësin e modelit Galaxy S5 nga Samsung, Samsung Galaxy S6 të cilin si duket kompania pritet të lanson në dy versione.

Sipas një raporti të fundit nga Business Insider, në ngjarjen MWC 2015 e cila do të mbahet muajin e ardhshëm, Samsung do të prezanton dy versione të modelit Galaxy, Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge.

Të dy modelet e reja të serisë Galaxy S6 pritet të shfaqën me specifikimet të ngjashme, të cilat përfshijnë një ekran Quad HD 5 inç me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve, dy opsione të procesorit, njëri do të jetë 8-bërthamor nga Qualcomm Snapdragon 810, ndërsa tjetri po ashtu 8-bërthamor nga Samsung Exynos 5430. Sa i përket kamerës kryesore, kamera tek Galaxy S6 pritet të jetë 20 megapikselë ndërsa tek Galaxy S6 Edge 16 megapikselë.

Për Galaxy S6 është thënë më herët se do të vije me të paktën 3GB RAM memorie, por ndoshta edhe 4GB RAM si dhe me një numër të opsioneve të hapësirës së brendshme deri në 128GB.

A do të ndryshojnë këto specifika deri në kohen e lanismit, do të kuptojmë në ngjarjen MVC. /ameble

Samsung së shpejti prezanton Galaxy S6

Samsung së shpejti prezanton Galaxy S6

Galaxy S6Thashethemet për krijimin e pasardhësit të S5 të serisë tani më të njohur Galaxy, Galaxy S6, nga gjiganti Samsung, kanë filluar të pushtojnë faqet ndërkombëtare.

Sipas SamMobile, Samsung është duke punuar për të lansuar modelin Samsung Galaxy S6 për të cilin pritet të bëhet top pajisja e lansuar deri më sot.

Bazuar në disa thashetheme, ekrani i Galaxy S6 thuhet se do të jetë i ngjashëm sikurse ekrani i Note 4, i shoqëruar me kamerën kryesore 20 megapikselë, kamerën frontale 5 megapikselë, hapësirën e brendshme 32GB, 64GB dhe 128GB i përkrahur nga një procesor 8-bërthamor nga Exynos.

Samsung Galaxy S6 pritet të lansohet në fund të muajit shkurt ose në fillim të muajit mars të vitit 2015 dhe deri atëherë me siguri se do të kemi më shumë informata për specifikat dhe veçorit të modelit të ri. /ameble