Tag Archives

2 Articles
Zyrtare: Lansohet ora e mençur Samsung Gear S

Zyrtare: Lansohet ora e mençur Samsung Gear S

Samsung Gear S 1Samsung sapo njoftoi për orën e mençur e koduar si Samsung Gear S e cila vjen me sistemin operativ Tizen nga vet prodhuesi Samsung.

Samsung Gear S përmban ekranin e lakuar Super AMOLED 2 inç me rezolucion prej 360 x 480 pikselëve i përkrahur nga procesori 2-bërthamor me shpejtësi prej 1GHz, 512MB RAM memorie dhe 4GB hapësirë të brendshme.

Samsung Gear S përkrahë teknologjitë 3G, Bluetooth dhe WiFi, dhe mund të përdoret si pajisje në vete ose në kombinim me smartphone.

Samsung Gear S ka të integruar një bateri të fuqisë prej 300 mAh e cila ofron përdorimin e orës deri në dy ditë si dhe është e  certifikuar me standardin IP67 që tregon se pajisja është rezistente ndaj pluhurit dhe ujit.

Samsung Gear S do të jetë në shitje nga tetori, ndërsa momentalisht nuk ka detaje për çmimin e orës së mençur. /ameble

Samsung Smartwatch mund të prezantohet më 4 Shtator

Samsung Smartwatch mund të prezantohet më 4 Shtator

Samsung SmartwatchKemi dëgjuar thashetheme se Samsung është duke punuar në një orë të re Smart, pajisja është përfolur që do të quhet Samsung Galaxy Gear.

Tani sipas një raporti të fundit, Samsung mund të prezantoj ketë pajisje në ngjarjen e tyre Samsung Unpacked që pritet të mbahet më 4 Shtator, së bashku me të do të prezantohet edhe phableti i ri Samsung Galaxy Note 3.

Për momentin nuk janë dhënë detaje apo ndonjë hollësi në lidhje me pajisjen Samsung SmartWatch, edhe pse pritet të jetë një komunikues direkt për serinë e pajisjeve Galaxy. |ameble|