Tag Archives

2 Articles
Google së shpejti lanson modelin e ri Nexus 6

Google së shpejti lanson modelin e ri Nexus 6

Nexus 6Muajin e kaluar kanë qarkulluar disa thashetheme se Google është duke u përgatitur për të lansuar një pajisje të re me versionin e ri të sistemin Android L i koduar me emrin Google Shamu Phablet.

Por në fakt, për pajisjen e përfolur Google Shamu Phablet thuhet se do të jetë modeli i ri i brendit tani më të njohur Nexus, si pasardhës i modelit Nexus 5.

Google Nexus 6 pritet të vije me një ekran QHD 5.2 inç me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve i mbështetur nga procesori 4-berthamor nga Qualcomm Snapdragon 805 me shpejtësi prej 2.7GHz dhe 3GB RAM memorie.

Karakteristikat e tjera të Nexus 6 janë kamera frontale 2,1 megapiksel, kamera kryesore 13 megapiksel, vesrioni i sistemit Android L dhe për pajisjen është e thënë se është bërë nga Sony Ericsson për Google.

Ende nuk është e qartë se a do të lansohet kjo pajisje si Google Nexus 6 ose si Google Shamu Phablet, por kjo pritet të kuptohet për më pak se dy muaj. /ameble

Prezantohet video promocionale e LG G2

Prezantohet video promocionale e LG G2

Pak orë më parë kompania LG ka publikuar edhe një video tjetër të LG G2 permes së cilës LG përpiqet që ti bëj promovim këtij produkti të mrekullueshëm. Ky është smartphone-i më i ri i LG-së i cili pritet të lansohet në treg me datën 26 Shtator 2013.

[youtube id=”2oOfIobmBYY” width=”600″ height=”350″]

Të dhënat të cilat i kemi publikuar më parë rreth LG G2 siç duket janë të ngjashme me ato të cilat zyrtarisht janë publikuar.

Smartphone LG G2 specifikat:

  • Madhësia 5.2- inç (1080×1920 pikselë) HD + IPS + LCD capacitive me 424 ppi
  • Sistemi Operativ: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
  • Procesori: 2.26 GHz katër-bërthamorë Krait 400
  • Kamera: 13 MP me LED Flash, me AutoFoxus, kap HDR imazhe, 1080p video inçizim dhe kamera e përarme 2.1 MP, 1080p me 30fps.
  • Pesha dhe trashësia: 138.5 x 70.9 x 8.9 mm i trashë dhe me peshë 143g
  • RAM: 2GB RAM, 16/32GB memoria interne
  • Qasja në Internet: 4G LTE / 3G HSPA+, WiFi 820.11 a/b/g/n, DNLA, Bluetooth 4.0, GPS/ GLONASS, MHL, NFC
  • Bateria: 3000 mAh bateri

Për ata që duan ta porositin këtë produkt, tani më kjo gjë është e mundur përmes Amazon-it.   |ameble|