Tag Archives

2 Articles
Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony në një konferencë shtypi të përfolur për 4 Shtator pritet të prezantoj një smartphone të ri, që mund të quhet Xperia Z1, ajo tani nëpërmes Twitter-it ka ngacmuar me një imazh që e paraqet vetëm butonin për fikje të kësaj pajisje.

Sony Xperia Z1 Honami

I përfolur si një phablet modeli Xperia Z1 i koduar gjithashtu si Honami, pritet të vijë i pajisur me ekran 5 inç HD, me kamerë 20 megapikselë, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800, hapësira e brendshme për ruajtje 16GB me mundësi zgjerimi me anë të kartelës microSD, me 2GB RAM si dhe baterinë me fuqi 3000 mAh.

Ende nuk e dimë se çfarë pajisje do të duket ne dizajn edhe pse disa imazhe që janë shfaqur dhe thonë se ky model do të jetë i ngjashëm si pjesa tjetër e linjës Xperia.

Sony me shumë gjasë do të prezantoj ketë pajisje muajin e ardhshëm në IFA gjatë një konference për shtyp të caktuar thuhet se në të njëjtën kohë me ngjarjen Samsung Unpacked, ku nga kjo presim të shohim phablet-in Samsung Galaxy Note 3. Të dy kompanitë janë të gatshme të ecin në treg ballë për ballë me phablet, edhe pse sipas viteve të fundit nga Sony nuk shohim shumë luftë kundër gjigandit Samsung. |ameble|

Smartphone-i Sony Honami me kamerë 20MP vjen në IFA 2013

Smartphone-i Sony Honami me kamerë 20MP vjen në IFA 2013

Sony eventSipas thashethemeve, kompania Sony është duke punuar në një smartphone të ri, pajisja mund të quhet Sony Honami, dhe nëse thashethemet dalin të sakta ai do të vijë me platformën Android dhe do të ketë disa specifika mbresëlënëse.

Sony Honami është përfolur që të shfaqet me ekran të plotë 5 inç HD dhe rezolucion 1920 X 1080 pikselë, ai do të jetë i pajisur me procesorin e ri të Qualcomm-it Snapdragon 800 në 2.3GHz dhe me 2GB RAM.

Specifikat e tjera për ketë model të smartphone-it nga Sony, përfshinë kamerën 20 megapikselë, dhe përdor të njëjtën softuer për fotografi siç përdoret në kamerat Sony Cybershot, i cili me siguri se do të bëjë kamerën mbresëlënëse të këtij smartphone-i.

Sony Honami pritet të lansohet ketë vit në ngjarjen IFA 2013 (shih së çfarë kishte presantuar Sony vitin e kaluar në ngjarjen IFA 2012). |ameble|