Tag Archives

4 Articles
Sony Xperia Z1 fillon me marketing

Sony Xperia Z1 fillon me marketing

Sony kishte zyrtarizuar smartphone-in e ri Sony Xperia Z1 javë më pare dhe gjithçka në lidhje me këtë pajisje tani më është e njohur. Por tani si duket Sony do ti ndjek hapat e suksesshëm të rivalit Samsung, duke u koncentruar edhe në marketing.

Pra, përveç ngjarjes së organizuar javë më parë, Sony ka bërë edhe një video duke prezantuar mundësit dhe disa nga funksione kyçe për pajisjen Xperia Z1. |ameble|

[youtube id=”e2cI4TvvpuA” width=”600″ height=”350″]

Lansohet Sony Xperia Z1

Lansohet Sony Xperia Z1

Sony në ngjarjen e djeshme të cilën e kemi dhënë drejtpërdrejt duket se nuk ka lënë asnjë sekret pa përmendur në lidhje me smartphone-in e tyre të fundit, Xperia Z1 i cili u prezantua në IFA 2013 në Berlin të Gjermanisë.

Siç është raportuar edhe më parë, ky smartphone shfaqet me ekran 5 inç 1080p, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 2.2Ghz, hapësira e brendshme për të dhëna 16GB, 2GB RAM, kamera 20.7 megapikselë, është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit si dhe posedon platformën Android 4.2 Jelly Bean. Xperia Z1 do të filloj me shitjen këtë muaj.

Sony provokon me imazhe të reja të Xperia Z1

Sony provokon me imazhe të reja të Xperia Z1

Sony Xperia Z1 Ameble mainKompania Japoneze Sony vazhdon me serine e publikimeve të #bestOfSony për smartphone-in e ri Xperia Z1/Honami, këtë herë duke zbuluar imazhe të kamerës së kësaj pajisje.

Llogoja “G” e cila ndodhet afër kamerës nënkupton se kjo kamere do të përdore teknologjinë e Sony-t G lens (lente) të cilat Sony i përdor edhe për serine e re të fotoaparateve dhe video kamerave.

Shume pranë kamerës gjendet edhe LED flash(ndriquesi) në të cilën vërehet vetëm nje LED dhe nuk ka teknologji xenon siç është përfolur më parë.

Sipas analizave që i janë bërë fotografisë, por edhe thashethemeve thuhet se kamera e Sony Xperia Z1 do të jetë deri në 50%  më madhe dhe me senzor 70% më të madh sesa kamerat e smartphone-ve të tjerë që jemi mësuar ti shohim. Gjithashtu, përflitet se kamera e Sony Xperia Z1 do të jetë 20.7 Megapikselë dhe ekrani i tij do të jetë 5 inç 1080p.

Kjo pajisje zyrtarisht do të publikohet me 4 Shtator 2013.  |ameble|

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony në një konferencë shtypi të përfolur për 4 Shtator pritet të prezantoj një smartphone të ri, që mund të quhet Xperia Z1, ajo tani nëpërmes Twitter-it ka ngacmuar me një imazh që e paraqet vetëm butonin për fikje të kësaj pajisje.

Sony Xperia Z1 Honami

I përfolur si një phablet modeli Xperia Z1 i koduar gjithashtu si Honami, pritet të vijë i pajisur me ekran 5 inç HD, me kamerë 20 megapikselë, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800, hapësira e brendshme për ruajtje 16GB me mundësi zgjerimi me anë të kartelës microSD, me 2GB RAM si dhe baterinë me fuqi 3000 mAh.

Ende nuk e dimë se çfarë pajisje do të duket ne dizajn edhe pse disa imazhe që janë shfaqur dhe thonë se ky model do të jetë i ngjashëm si pjesa tjetër e linjës Xperia.

Sony me shumë gjasë do të prezantoj ketë pajisje muajin e ardhshëm në IFA gjatë një konference për shtyp të caktuar thuhet se në të njëjtën kohë me ngjarjen Samsung Unpacked, ku nga kjo presim të shohim phablet-in Samsung Galaxy Note 3. Të dy kompanitë janë të gatshme të ecin në treg ballë për ballë me phablet, edhe pse sipas viteve të fundit nga Sony nuk shohim shumë luftë kundër gjigandit Samsung. |ameble|