Tag Archives

3 Articles
Sony lanson pajisje smartphone dhe tablet të ilustruara

Sony lanson pajisje smartphone dhe tablet të ilustruara

Sony sapo ka filluar lojën e modës me pajisjet Xperia Z3, Xperia Z3 Compact dhe Xperia Z3 Tablet Compact. Të gjitha këto pajisje tani vijnë me dizajne të reja të ilustuara nga vepra të artit nga qytete të preferuara, duke përfshirë Tokion, Varshavën dhe Berlinin.

Artist të përfshirë si Vesa Tapani Sammlisto, e cila ka ilustruar Berlinin për Xperia Z3, Shinpei Hasegawa ka bërë Tokion për Xperia Z3 Compact dhe January Feliks Kallwejt ka ilustruar një pjesë të veçantë të Varshavës për Xperia Z3 Tablet Compact. Sipas PhoneArena-s, janë vetëm 33 versione të prodhuara për çdo pajisje dhe pritet të shiten ekskluzivisht në Gjermani. Nuk dihet se sa do ta kenë çmimin këto pajisje.

Se si janë të ilustruara pajisjet mund t’i shihni në videon e më poshtme. /ameble

Sony Xperia Z3 vjen me 29 Tetor në T-Mobile

Sony Xperia Z3 vjen me 29 Tetor në T-Mobile

Sony-Xperia-Z3.jpgKompania T-Mobile ka konfirmuar se smartphone i ri Sony Xperia Z3 do të jetë në dispozicion në rrjetin e saj që nga 29 tetori, ndërsa para-porosi për pajisjen do të fillojnë me 15 tetor.

Xperia Z3 përmban një ekran HD të plotë 5.2 inç me rezolucion 1920 x 1080 pikselë i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Qualcomm Snapdragon me shpejtësi prej 2.5GHz, 3GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të integruar e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës edhe për 128GB.

Përveç tjerash, Xperia Z3 ka të integruar kamerën frontale 2.2 megapikselë, kamerën kryesore 20.7 megapikselë, një bateri të fuqisë 3.100 mAh dhe vjen me versionin Android 4.4 Kitkat.

Me kontratën 24 muaj me T-Mobile, Sony Xperia Z3 do të paguhet nga 26,25$ në muaj, ndërsa pa kontrat Xperia Z3 do ketë çmimin rreth 630$. /ameble

Sony Xperia Z3 prezantohet me 3 Shtator

Sony Xperia Z3 prezantohet me 3 Shtator

Sony Xperia Z3 pritet të prezantohet në konferencën IFA që do të mbahet me 3 Shtator.

Smartphone më i ri nga Sony pritet të vijë me një ekran me definicion të plotë me madhësi prej 5.1 inçëve me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve e përkrahur nga procesori 4-berthamorQualcomm Snapdragon 801me shpejtësi prej 2.5GHz, 3GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës.

http://www.youtube.com/watch?v=6-sAf2qNI5Y

Po ashtu Sony Xperia Z3 pritet të ketë 2 megapiksel kamerën frontale, 20.7 megapiksel kamerën kryesore dhe do të ketë versionin e sistemit operativ Android 4.4.4 KitKat.

Sipas një raporti të fundit, çmimi i Sony Xperia Z3 në Evropë do të rreth 650 €. /ameble