Tag Archives

2 Articles
Microsoft sulmon përsëri Apple-in me reklamën e Surface 2

Microsoft sulmon përsëri Apple-in me reklamën e Surface 2

Microsoft dje ka publikuar dy reklama të reja për Surface 2, duke u kthyer përsëri në strategjinë e tyre të zakonshëm me sulme ndaj Apple-it. Këtë herë tableti i ri-dizajnuar me Windows-RT Surface 2 është shfaqur kundër iPad Air.

Reklama e parë fokusohet në një temë disi të çuditshëm: aplikacioni për receta, ku nëpërmes Surface 2 ju mund të ndiqni recetat pa pasur nevojë të prekni tabletin kurse iPad Air është paraqitur me zë. Sa i përket reklamës së dytë, Microsoft paraqet opsionet familjare të kontrollit. Pajisja përkrah llogari të shumëfishta dhe madje u mundëson prindërve të monitorojnë përdorimin e pajisjes, diçka që iPad nuk mund të bëjë.

Reklamat nga Microsoft mund ti shihni në videot e më poshtme:

[youtube id=”XsknmA96Jv0″ width=”600″ height=”350″]

[youtube id=”knSd7-i9u1c” width=”600″ height=”350″]

Prezantohet tableti Microsoft Surface 2

Prezantohet tableti Microsoft Surface 2

Microsoft ka prezantuar sot gjeneratën e dytë të tabletit të tyre Surface 2, një pasardhës i përtërirë i modelit Surface RT. Tableti i ridizajnuar përmban një procesor të shpejtë dhe ekran të plotë me definicion të lartë 1080p, i njëjti është përdorur në modelin tjetër të ri Surface Pro 2. Modeli i ri ofron 25% më shumë jetë të baterisë dhe ka peshë më të lehtë.

[youtube id=”2PuphrxrT6U” width=”600″ height=”350″]

Surface 2 ofron mundësi të llogarive të shumëfishta për përdorim familjar dhe posedon versionin e sistemit operativ RT të Windows 8.1. Ajo shitet me pakon e plotë të programeve të Microsoft Office-it, duke përfshirë edhe Outlook-in. Microsoft këtu gjithashtu ofron një dongle wireless për të parë Surface 2 pamjet në televizionin tuaj.

Pajisja posedon dy kamera, duke përfshirë atë frontale të dizajnuar për Skype. Sa i përket kësaj softueri Skyp vjen me një vit pa pagesë për shërbimet të cilat përfshinë thirrje falas ndërkombëtare dhe mundësinë për të bërë thirrje me WiFi. Kompania për këto pajisje gjithashtu ofron 200GB hapësirë të lirë në SkyDrive për dy vjet.

Surface 2 kushton 449 dollarë. |ameble|