Tag Archives

3 Articles
Tastiera e re Logitech TK820 e kombinuar me touchpad

Tastiera e re Logitech TK820 e kombinuar me touchpad

Logitech ka prezantuar tastierën e re wireless TK820, që ka të bashkangjitur një touchpad gjigand.

Përveç përdorim normal pjesa me prekje (touch) si duket është e fokusuar për Windows 8 (dhe versionin e ardhshëm Windows 8.1). Pjesa me prekje e tastierës Logitech TK820 me dimensione  106 X 106mm ka të integruar butonat për klikime dhe përkrah disa opsione si pinch-to-zoom dhe double finger scrolling.

[youtube id=”oegk8qlF7Jg” width=”600″ height=”350″]

Ajo përdor lidhjen dongle që lidhet automatikisht me pajisjet desktop apo laptop nga një largësi 10m dhe thonë se e mban baterinë 6 muaj. TK820 vjen me softuerin Logitech SetPoint që ju mundëson të rregulloni opsionet e tastierës dhe pjesës touchpad sipas nevojës tuaj.

Ajo do të ketë çmim rreth 75 €, nga tani është në dispozicion me para-porosi kurse tek konsumatorët vjen nga muaji i ardhshëm. |ameble|

Mad Catz publikon tastierën S.T.R.I.K.E. 5

Mad Catz publikon tastierën S.T.R.I.K.E. 5

Ka tastiera dhe ka Mad Catz tastiera…dhe tani prodhuesi i tastierave të sofistikuara Mad Catz ka konstruktuar një lloj të ri të tastierës e pagëzuar me emrin S.T.R.I.K.E. 5. Kjo tastierë  përmban shumë periferale shtesë dhe është tejetë e avancuar, kjo tastierë është shumë modulare dhe me një dizajn të jashtëzakonshme duke krijuar shtresa të ndryshme  të funksioneve dhe komandave. Ajo që e dallon më shumë këtë tastiere është multifunksionaliteti i saj që mundëson zëvendsimin e opsioneve virtuale në ato fizike gjë qe e bënë këtë të fundit të përsosur sidomos për lojërat kompjuterike.  Për ata qe janë të  pasionuar  pas lojërave të avancuara kompjuterike atëherë përgatituni për të sakrifikuar 200$ për të para-porositur tastierën S.T.R.I.K.E. 5.

|ameble| [divider top=”0″]

Pajisje shtesë nga Microsofti për tableta

Pajisje shtesë nga Microsofti për tableta

by bmbi 0 Comments

Përderisa Microsoft po përgatitet te nxjerr ne treg tabelin e tyre te ri Surface, kjo kompani ka nisur një seri pajisjesh shtesë te projektuara për t’u përdorur nga tabletë me Windows 8, që përfshijnë disa mausë dhe tastiera të reja.

Janë dy tastiera te reja qe njërën e ka quajt Microsoft Sculpt dhe tjetrën Microsoft Wedge, plus dy mausë të ri  Microsoft Wedge Touch dhe Sculpt Touch, të cilat mund ti shihni në fotografitë e paraqitura më poshtë.

Tastiera Wedge Mobile do të shitet me pakicë për 79,95 dollarë(ose 64 euro) dhe Mouse Wedge për 69.95 dollarë(ose 56euro), kurse Mouse Sculpt Touch(me prekje) do të shitet me pakicë për 49,95 dollarë(ose 40 euro) dhe Tastiera Sculpt do të ketë çmimin 49,95 dollar(ose 40 euro). |cnet|

[divider top=”0″]