Tag Archives

3 Articles
Shfaqen imazhe të modelit Xperia Z1 Mini

Shfaqen imazhe të modelit Xperia Z1 Mini

Sony para pak ditësh ka prezantuar smartphone-in e tyre Xperia Z1 në IFA 2013 në Berlin, mirëpo tani, si duket kompania është duke ndjekur rrugët e njëjta si Samsung dhe HTC, të cilat kanë lansuar modele të smartphone-ve të vogël të Galaxy S4 dhe HTC One. Thashethemet e reja kanë rrjedhur ditën e djeshme ku shfaqen disa imazhe të Xperia Z1 Mini të ardhshëm.

Sony xperia z1 Mini

Xperia Z1 Mini nuk do të ndryshoj shume në karakteristika me pajisjen origjinale, sipas Android Central thuhet se do të ofrojë kamerën me sensor 20.7 megapiksel, procesorin e ngjashëm Snapdragon 800 dhe 2GB RAM. Ndryshimi do të jetë tek hapësira e brendshme për të dhëna e cila flitet se do të jetë vetëm 8 GB dhe do të posedoj ekran 4.3 inç me rezolucion 720p.

Digi-Wo, e cila e para ka shfaqur imazhet për Xperia Z1 Mini, ka thënë se për ketë model na duhet të presim deri në Janar të 2014-tës. Edhe pse deri atëherë, ky do të jetë model i vjetërsuar, kështu që Sony duhet të bëj diçka më shpejt për sa i përket këtij modeli Mini. |ameble|

Lansohet Sony Xperia Z1

Lansohet Sony Xperia Z1

Sony në ngjarjen e djeshme të cilën e kemi dhënë drejtpërdrejt duket se nuk ka lënë asnjë sekret pa përmendur në lidhje me smartphone-in e tyre të fundit, Xperia Z1 i cili u prezantua në IFA 2013 në Berlin të Gjermanisë.

Siç është raportuar edhe më parë, ky smartphone shfaqet me ekran 5 inç 1080p, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 2.2Ghz, hapësira e brendshme për të dhëna 16GB, 2GB RAM, kamera 20.7 megapikselë, është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit si dhe posedon platformën Android 4.2 Jelly Bean. Xperia Z1 do të filloj me shitjen këtë muaj.

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony në një konferencë shtypi të përfolur për 4 Shtator pritet të prezantoj një smartphone të ri, që mund të quhet Xperia Z1, ajo tani nëpërmes Twitter-it ka ngacmuar me një imazh që e paraqet vetëm butonin për fikje të kësaj pajisje.

Sony Xperia Z1 Honami

I përfolur si një phablet modeli Xperia Z1 i koduar gjithashtu si Honami, pritet të vijë i pajisur me ekran 5 inç HD, me kamerë 20 megapikselë, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800, hapësira e brendshme për ruajtje 16GB me mundësi zgjerimi me anë të kartelës microSD, me 2GB RAM si dhe baterinë me fuqi 3000 mAh.

Ende nuk e dimë se çfarë pajisje do të duket ne dizajn edhe pse disa imazhe që janë shfaqur dhe thonë se ky model do të jetë i ngjashëm si pjesa tjetër e linjës Xperia.

Sony me shumë gjasë do të prezantoj ketë pajisje muajin e ardhshëm në IFA gjatë një konference për shtyp të caktuar thuhet se në të njëjtën kohë me ngjarjen Samsung Unpacked, ku nga kjo presim të shohim phablet-in Samsung Galaxy Note 3. Të dy kompanitë janë të gatshme të ecin në treg ballë për ballë me phablet, edhe pse sipas viteve të fundit nga Sony nuk shohim shumë luftë kundër gjigandit Samsung. |ameble|