Tag Archives

2 Articles
Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony ngacmon me Xperia Z1 nëpërmes Twitter-it

Sony në një konferencë shtypi të përfolur për 4 Shtator pritet të prezantoj një smartphone të ri, që mund të quhet Xperia Z1, ajo tani nëpërmes Twitter-it ka ngacmuar me një imazh që e paraqet vetëm butonin për fikje të kësaj pajisje.

Sony Xperia Z1 Honami

I përfolur si një phablet modeli Xperia Z1 i koduar gjithashtu si Honami, pritet të vijë i pajisur me ekran 5 inç HD, me kamerë 20 megapikselë, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800, hapësira e brendshme për ruajtje 16GB me mundësi zgjerimi me anë të kartelës microSD, me 2GB RAM si dhe baterinë me fuqi 3000 mAh.

Ende nuk e dimë se çfarë pajisje do të duket ne dizajn edhe pse disa imazhe që janë shfaqur dhe thonë se ky model do të jetë i ngjashëm si pjesa tjetër e linjës Xperia.

Sony me shumë gjasë do të prezantoj ketë pajisje muajin e ardhshëm në IFA gjatë një konference për shtyp të caktuar thuhet se në të njëjtën kohë me ngjarjen Samsung Unpacked, ku nga kjo presim të shohim phablet-in Samsung Galaxy Note 3. Të dy kompanitë janë të gatshme të ecin në treg ballë për ballë me phablet, edhe pse sipas viteve të fundit nga Sony nuk shohim shumë luftë kundër gjigandit Samsung. |ameble|

Lansohet Sony Xperia M

Lansohet Sony Xperia M

Sony ka shtuar edhe një smartphone të ri në serinë e tyre Xperia, modelin Sony Xperia M, i cili në dispozicion do të jetë në dy versione, opsionin me një SIM kartë dhe me dy.

Sony Xperia M

Të dy versionet posedojnë ekran FWVGA 4 inç me rezolucion 854X480 pikselë, procesorin 2-bërthamor Qualcomm Snapdragon S4 dhe me 1GB RAM.

Specifikat tjera të këtij modeli përfshijnë platformën Android 4.1 Jelly Bean, 4GB hapësirë e brendshme për ruajtjen e të dhënave dhe një slot microSD që përkrahë mikro kartelat deri 64GB. Smartphone-i gjithashtu vjen me kamerë frontale VGA për video chat dhe atë të pasmen nga Sony Exmor RS 5 megapikselë për fotografi dhe video. Ka edhe NFC, HSPA + dhe Bluetooth 4.0. Për shitje do të jetë nga muaji Korrik. |ameble|