SHPËRNDAJE

Me 180 orë stand by bateri, 12 orë muzikë dhe 5 orë në video (videoplay), Maxtab C8 me çmim shumë të volitshëm është një tablet ideal për fillestarë, shfletim në internet, për muzikë, lexim, lojëra, filma si dhe për shfletimin e fotove.

Tableti ka një trup unik nga plastika e zbukuruar me logon Maxell nga ngjyra e argjendit dhe përshtatet mirë në duar. Ndërsa ekrani 8 inç me rezolucion 800 X 600 ka një performancë të mirë posaçërisht në shkëlqim dhe ngjyra.

Maxtab C8 është i pajisur me procesor Rockchip 2918 1.2 GHz, posedon 1GB RAM, 4GB hapësira e brendshme (storage) dhe WiFi b/g/n. Përveç portës mini HDMI, microSD dhe miniUSB, Maxtab ka edhe një port të plotë USB ku ju mund të përdorni, të kopjoni gati gjithçka direkt nga tableti në USB drive-in tuaj dhe anasjelltas. Posedon platformën Android, versionin 4.1.

Për ta parë më afër pajisjen ne kemi përgatitur për ju një video prezantim të kësaj pajisje:

[youtube id=”RC6OUo6X3N0″ width=”600″ height=”350″]

Maxtab C8 është në dispozicion për shitje me një çmim të volitshëm nga shitorja MEGA në Prishtinë.

Karakteristikat e plota të tij janë:

ProcesoriRockchip 2918, ARM Cortex A8 1.2GHz
RAM512
Rezolucioni800 x 600
Madhësia e ekranit8 inç
Display Touch PanelCapacitive
Portë të dëgjuesevePo
HDMIPo
Muzikë14 orë
Video5 orë
LANJo
Bateria5200 mAh
Slota Micro SDPo deri 32GB
MicrofonPo
Porta Mini USBPo
Pesha0.7kg
Operating System OSAndroid
Operating System VersionAndroid 4.1 Jellybean
Dimensionet (H x W x D)11 x 220 x 163mm
SpeakerPo
KamerëPo (frontale 3 Mpix)
Standby TimeDeri 180 orë
Hapësira e brendshme 4GB
32GB (MicroSD)Supported Audio File
Përkrahë Audio formatMP3/WMA/WAV
Përkrahë Foto formatJPG/BMP/GIF
Përkrahë Video formatAVI/MOV/WMV/MPG/MKV/FLV/MP4
WiFiPo (802.11b/g/n)

SHPËRNDAJE
 • ari

  Sa esht cmimi

  • ameble

   149 Euro

 • Blendi

  ishalla e fitoj 🙁 dhe kur shpallet Fituesi