SHPËRNDAJE

Siç kemi njoftuar disa ditë më parë, Apple ka filluar me shitjen e dy modeleve të reja, iPhone 5S dhe iPhone 5C dhe duke iu falënderuar dyqanit F-Mobile nga Prishtina, sot kemi arritur të përgadisim video shpaketimin e iPhone 5C.

Si gjithnjë, edhe kësaj radhe, Apple ka bërë një inovacion në paketimin e modelit të ri. Nëse jeni kureshtar ta dini se si duket paketimi i ri, si dhe çfarë vjen në paketimin e iPhone 5C, shikoni me poshtë video shpaketimin si dhe karakteristikat e plota e këtij modeli:

[youtube id=”3KFZtQhuaGE” width=”600″ height=”350″]

Specifikat e plota të iPhone 5C janë:

Dizajni
Sistemi OperativiOS 7
Dimensionet124.4 x 59.2 x 8.97 mm
Pesha132 g
NgjyraBardhë, kaltër, gjelbërt, verdhë, rozë
Ekrani
Madhësia (inç)4.0
Rezolucioni (pikselë)640 x 1136
Densiteti (ppi)326
TeknologjiaLED-backlit IPS LCD
Touchscreen (me prekje)Po, Kapacitiv, Multi-touch
Harduer
Lloji i procesoritApple A6
Procesori2-bërthamor 1.3 GHz
RAM (GB)1 GB
Hapësira e brendshme16/32 GB
Mundësia për SD-kartëJo
Kamera
Kamera frontale1.2 Megapikselë
Kamera e pasme8 Megapikselë
FlashLED
Video incizimi1920×1080 (1080p HD) (30 fps)
Lidhjet
SIMNano
Teknologjia e komunikimitLTE Cat3 Downlink 100 Mbit/s, LTE Cat3/4 Uplink 50 Mbit/s, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
Bluetooth4.0
Wi-Fi802.11 a, b, g, n, n 5GHz
USBUSB 2.0
HDMIJo
RadioJo
Konektori i kufjeve3.5mm
Konektori i mbushësiti posaçëm
Pozicionimi/NavigacionGPS, A-GPS, Glonass, Cell ID, Wi-Fi positioning / Turn-by-turn navigation
Bateria
Kapaciteti1510 mAh
Lloji i baterisëLi-Po
ÇmontueseJo
Çmimi549 €F-Mobile (nga momenti që po shkruajm)

SHPËRNDAJE