SHPËRNDAJE

Acer njoftoi për lansimin e një smartphone-i të ri i koduar me emrin Acer Liquid X1, një pajisje e përkrahur nga procesori 8-bërthamor me shpejtësi prej 1.7GHz.

Modeli i ri nga Acer, Liquid X1 përmban ekranin 5.7 inç me rezolucion të plotë prej 1280 x 720 pikselëve, 2GB RAM memorie, 16GB hapësirën e brendshme e cila mund të zgjerohet, kamerën kryesore 13 megapikselë, baterinë e fuqisë prej 2,700 mAh dhe vjen me versionin e sistemit Android 4.4.2 Kitkat.

Momentalisht nuk ka informata për çmimin e mundshëm të smartphone-it Acer Liquid X1. /ameble

SHPËRNDAJE