SHPËRNDAJE

Acer ka plane të mëdha për vitin 2013, sidomos kur kompania Taivanese ka lëvizur përpara në fushën e tabletëve, ata synojnë të rrisin prodhimin e tyre deri në 400% këtë vit, me një total prej 10 milion njësi gjatë gjithë vitit, ku nga ky 10 milion 7 milionë prej tyre do të jenë me sistemin operativ Android, ndërsa pjesa tjetër me Windows.

Tani për tani, Acer është thënë që është duke nxjerr në treg çdo muaj rreth 200 deri 300 mijë pajisje tabletë Iconia B1-A71, e cila është me Android 4.1 Jelly Bean, përveç ekranit 7 inç me 1024X600 pixel, posedon procesorin 2-bërthamorë 1.2GHz MTK 8317T, 512MB RAM, një zgjedhje mes 8GB dhe 16GB memorie të brendshme, kamerën VGA dhe sloten për kartelën microSD. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE