SHPËRNDAJE

Acer Iconia A3Kanë mbetur edhe dy ditë para se të filloj ngjarja në IFA në Berlin dhe produkti i parë i cili pritet të publikohet nga Acer është tableti 10 inç Acer Iconia A3.

Rivali i iPad-it ka ekranin 10 inç me rezolucion 1280 x 800 pikselë, procesorin 4-bërthamorë 1.2 GHz A7, kamerën 5 megapikselë, portën micro-HDMI, lexuesin microSD dhe vjen me platformën Android me versionin 4.2.

Wi-Fi modeli nga Acer Iconia A3 do të lansohet në Evropë, Lindjen e Mesme dhe Afrikë në Tetor të këtij viti me çmim prej 249 €, ndërsa version 3G do të lansohet disa muaj më pas me çmimi prej 299 €. |ameble|

SHPËRNDAJE