SHPËRNDAJE

Amazon fire-tv-stickAmazon sot në mëngjes ka bërë një njoftim të papritur duke lansuar kështu pajisjen Fire TV Stick, dhe kështu ka hyrë zyrtarisht në botën e mediave streaming.

Si duket Fire TV, e cila nga Amazon u prezantua në fillim të këtij viti, ka qenë sukses i kompanisë dhe për ketë arsye ajo tani po lanson pasardhësin e quajtur Fire TV Stick. Përderisa Fire TV padyshim ka pasur për qëllim të marr klientët e tillë nga Apple TV dhe Roku, Fire TV Stick është projektuar të bëhet konkurrent i drejtpërdrejt i Chromecast dhe Roku Streaming Stick.

Fire TV Stick vjen me procesor nga Broadcom, memorie interne 8GB, 1GB RAM, dual-band dhe dual-antenë Wi-Fi për 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3.0, dhe përkrah rezolucion nga 720p dhe 1080p në 60fps.

Fire TV Stick lidhet në portin HDMI në TV, dhe ofron qasje në filma, shfaqje televizive, muzikë, fotografi, aplikacione dhe lojra. Kjo përfshinë muzikë dhe video shërbimet e njohura si Netflix, Prime Instant Video, Hulu Plus, WatchESPN, NBA Game Time, Twitch, Showtime Anytime, Prime Music, Spotify, Pandora, Vevo, Plex, A&E, PBS, PBS KIDS, Watch Disney Channel, and YouTube

Para-porositë për ketë pajisje tashmë kanë filluar dhe pritet të shpërndahen nga 19 Nëntori. Çmimi i saj me pakicë do të jetë 39$. /ameble

SHPËRNDAJE