SHPËRNDAJE

E plotësuar (16:07) – Siç është paralajmëruar javën e kaluar, Apple ka mbajtur premtimin e vërtet të tyre dhe nga tani Ju mund të bëni porosinë për produkte të gjeneratës së katërt me hapësirë të brendshme prej 128 GB.

Gjatë javës janë publikuar thashetheme rreth një modelit iPad 4 i cili do të ketë 128 GB hapësirë të brendshme, dhe sot këto thashetheme përfunduan sepse Apple konfirmon modelin në fjalë, duke publikuar çmimet që do të fillojnë nga 799 $.

Përveç njoftimit për iPad 4 128 GB me WiFi i cili do të kushtojë 799 $, Apple njofton edhe për versionet e smartphone-ve të gjeneratës së katërt me 128 GB të cilit do të kushtojënë 929 $. Të dy variantet e gjeneratës së katërt të produkteve nga Apple janë planifikuar të futen në treg më 5 shkurt në dy ngjyra, të zezë dhe të bardhë. Këto pajisje do të jetë në dispozicion dhe mund të porositen nëpërmjet dyqanit online Apple, si dhe dyqane të shitjes me pakicë.

Modeli iPad 128 GB do t’i ketë të gjitha karakteristika të njëjta të ofruara nga 16, 32 dhe 64 GB modele, duke përfshirë një Retina ekran 9.7 inç, një kamerë FaceTime HD dhe një procesor A6X. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE