SHPËRNDAJE

Apple në konferencën e fundit të WWDC-së ka zbuluar gjeneratën e saj të ardhshëm MacBook Pro me ekran “Retina”.

MacBook Pro është modeli i ri 15.4 inç, super i hollë më vetëm 0.71 inç (1.8 cm) dhe veçoritë e një “Display Retina” më rezolucion 2880 X 1800, 220 PPI. Gjithashtu përmban procesorë Intel Core i7 quad-core deri 2.7 GHz, kurse më Intel Turbo Boost deri 3.7GHz, 16GB RAM memorie, grafika GeForce GT Nvdia 650M, HDD 768GB, dy versione të USB-së (2.0 dhe 3.0), një slot HDMI dhe për SD kartelë.

Apple gjithashtu thotë se bateria e mban 7 orë, e cila është mjaft mbresëlënëse për një Laptop. Çmimet për këto modele fillojnë nga 2199$. |store.apple.com|

SHPËRNDAJE