SHPËRNDAJE

Eksitojnë shumë mundësi për të luajtur me lojëra me platformën Android, NVIDIA Shield dhe Ouya janë dy nga ato. Archos vitin e kaluar kishte lansuar një pajisje të ngjashme për lojërat Android të quajtur GamePad, kurse tani po e njëjta ka njoftuar për modelin pasues të quajtur GamePad 2.

Archos GamePad 2 (1)

Gamepad 2 vjen me disa përditësime dhe përmirësime të reja . Është plotësisht funksional sikur një Tablet Android. Karakteristikat e tij përfshijnë ekranin IPS 7 inç me rezolucion 1280 X 800, njësinë e procesorit për grafikë 4-bërthamor Mali 400, dhe procesorin 1.6GHz 4-bërthamorA9 me 2GB RAM. Gamepad 2 do të vijë me 8 dhe 16GB dhe të dyja mund të zgjerohen përmes kartelave microSD .

Kjo gjithashtu posedon kamerën frontale dhe platformën Android 4.2.2 Jelly Bean . GamePad 2 në treg do të paraqitet nga fundi i këtij muaji për rreth 250 $. |ameble|

SHPËRNDAJE