SHPËRNDAJE

[MWC 2013] ASUS para disa minutash ka përmbyllur prezantimin e tyre dhe ka njoftuar për dy produkte te reja, smartphone-in ASUS PadFone Infinity dhe tabletin ASUS FonePad.

Ne tani do të paraqesim detajet për pajisjen PadFone Infinity që mund të ngjitet për trupin (dock) të një tableti 10 inç, i cili e kthen atë në një tabletë të plotë.

ASUS ka prezantuar ketë pajisje koncept në Kongresin Botëror të Celularëve, kështu që nuk është për t’u habitur së ky model i ri e ka fillimin këtu. Kjo pajisje e dyfishtë paraqitet më Android 4.2 dhe përdor procesorin e fundit 4-bërthamorë Qualcomm Snapdragon 600.

Smartphone-i pra është truri i krejt pajisjes, dhe kur përdoret në vete, ofron ekranin 5 inç në rezolucion 1920X1080 (441 PPI). 64GB memorie të brendshme dhe mundësin integruese të LTE-së në 100 Mbps. Kur LTE nuk është në dispozicion, pajisja bien në 42Mbps DC-HSPA+. Posedon kamerën 13 megapixel dhe incizon video në 1080p, kështu që është mjaft mbresëlënëse.

ASUS PadFone Infinity do të jenë në dispozicion nga muaji Prill dhe do të ketë çmimin 999 Euro.

Specifikat e plota janë:

 • Android 4.2 Jelly Bean
 • Procesorin 4-bërthamorë Qualcomm Snapdragon 600 (1.7Ghz) me Adreno 320 GPU
 • Ekranin 5 inç (1920X1080/441PPI), SPI Super (400 nit)
 • Kamera e pasme 13 megapixel Sony BSI sensor, f/2.0, autofokus, LED flash
 • Kamera frontale: 2 megapixel
 • 2GB RAM LPDDR2-1066
 • 32GB/64GB memorie të brendshme
 • EDGE/GPRS/GSM (850, 900, 1800, 1900MHz)
 • WCDMA (900, 2100 MHz)
 • LTE (800, 1800, 2100, 2600MHz)
 • DC-HSPA + (42Mbit/s download, 5.76Mbit/s ngarkim)
 • LTE (/100Mbit/s shkarkim, 50Mbit/s ngarkim)
 • 2.4GHz 802.11a/b/g/n/ac me Wi-Fi direkt, Bluetooth 4.0, NFC
 • MyDP port (përkrah mikro USB 2.0 Host & Device, deri në 1080p video-dalje)
 • A-GPS me GLONASS, Accelerometer, e-busull
 • Bateria 2400mAh Lithium Polimer (jo e lëvizshëm)
 • Masat 143.5X72.8X6.3~8.9mm, 141 gram |ameble| [divider top=”0″]