bmbi, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga bmbi

bmbi

289 POSTIME 0 KOMENTET

Si ta bëni TV-në tuaj Smart?

Sot, gjithçka rreth nesh po bëhet Smart duke përfshirë pajisjet e ndryshme sikurse smartphone, smart-kamera, smart-TV dhe shumë pajisje të tjera. Viteve të fundit...

Microsoft mund të investoj në sistemin operativ Cyanogen

Para disa ditëve nga Cyanogen është njoftuar se është duke punuar në një version të ri të ndarë nga Android-i. Versioni i ri i OS-it do...

Microsoft në janar do të prezantoj karakteristikat e reja të Windows...

Sipas disa burimeve ende të pa konfirmuara Microsoft pritet të mbajë një ngjarje në muajin janar ku do të prezantoj karakteristikat e reja të Windows 10,...

Përmbledhja Javore: 08 Shtator – 13 Shtator

Si zakonisht, fundjava është e rezervuar për më të rejat nga teknologjia, për ata të cilën nuk kanë pasur mundësi t'i përcjellin. Këtë javë, si top...

Gjirafa.com mundëson orarin e filmave dhe pamjet drejtpërdrejt për DokuFest 2014

Gjirafa.com, makina e parë kërkimore shqip, për të gjithë të interesuarit e DOKUFEST 2014, ofron orarin e filmave, lajmet si dhe postimet nga mediat...

Gjirafa.com – hapet, por jo për të gjithë

Më herët ju kemi njoftuar për projektin Gjirafa.com - makina kërkimore për të gjithë shqiptarët. Gjirafa tanimë ka lansuar versionin Beta të saj, duke ofruar...

Njihuni me Themeluesit e 2014-ës: Gjirafa, përgjigja e Shqipërisë dhe Kosovës...

Në një intervistë dhënë kohët e fundit për StartupYard, themeluesi i Gjirafa-s Mërgim Cahani, ka shpjeguar në detaje të plota, planet për makinën e...

Si të kaloni nga Windows XP në një version më të...

A ka qenë Windows Vista një sistem operativ aq i pa-përshtatshëm sa që ju ka frikësuar të përditësoni kompjuterin tuaj në një version më...

Google lanson pajisjen për telekonferencë Chromebox

Në treg ka shumë opsione të pajisjeve për telekonferenca, por Google nga tani ofron një mundësi të lehtë për t'u përdorur, thjesht duke kombinuar...

Përmbledhja Javore: 25 Nëntor – 30 Nëntor

Ketë javë përveç që e filluam me borë, e filluam edhe me prezantimin e konsolles se re nga Sony, PlayStation 4. Duke ju falënderuar kompanisë MEGA...

Prodhimi në masë i smartphone-it Galaxy S5 fillon në Janar

Nga mediumi Korean ETnews është raportuar se Samsung është në proces të prodhimit në masë të smartphone-it Samsung Galaxy S5, modelit të radhës nga seria...

Përmbledhja Javore: 11 Nëntor – 16 Nëntor

Si gjithmonë përmbledhja e më të rejave nga teknologjia nga ne pason çdo fundjavë. Për ata që nuk kanë pasur mundësi ti përcjellin këto...